Ovinot ile E-dönüşümde Yeni Dönem

Serbest meslek sahipleri için zorunlu hale gelen elektronik serbest meslek makbuz (e-SMM) kullanımı kapsamında, makbuzların kesilmesi, gönderilmesi, saklanması ve tahsilatı gibi tüm süreçler Ovinot ile yönetilebiliyor. Serbest meslek sahipleri, Ovinot sayesinde kolaylıkla e-SMM düzenleyebiliyor, tahsilatlarını kredi kartı veya banka hesabıyla online yapabiliyor.


Elektronik belge ile ilgili düzenlemeler peş peşe uygulamaya geçerken, iş hayatını kolaylaştırıcı “zincir çözümlere” olan ihtiyaç da artıyor. Ovinot, serbest meslek sahiplerine, e-SMM düzenlemenin yanı sıra bu süreçte ihtiyaç duyabilecekleri farklı hizmetleri tek uygulamada sunuyor. Kullanıcı dostu tasarımıyla öne çıkan Ovinot; proforma makbuz oluşturma, otomatik veya toplu makbuz kesme, gönderme, saklama, makbuzları kredi kartı veya banka hesabıyla (havale/EFT) tahsil etme, kalan alacakların tahsilatını otomatik takip etme, tüm banka hesaplarına gelen-giden tutarları takip edebilme, gelir-gider ve para durumunu tek uygulamada görebilme gibi işlemleri hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Serbest meslek mensuplarının yol arkadaşı


Serbest meslek sahipleri, Ovinot’un mobil uyumlu ve web tabanlı bir uygulama olması özelliği sayesinde zaman, mekan ve cihaz fark etmeksizin, mali belgeler ile para süreçlerini bütünleşik ve otomatik bir şekilde tek uygulamadan yönetebiliyor. Tüm işlemler Ovinot’un eşsiz kullanıcı deneyimini esas alan tasarımı sayesinde sadece üç adımda hızlıca ve kolayca gerçekleştirilebiliyor. Ovinot, üyesi olan serbest meslek mensuplarına e-imza hediye ederek, e-dönüşüm sürecindeki yol arkadaşlığını hissettiriyor ve müşteri odaklı bir marka olduğunu gösteriyor.

e-SMM ile ilgili her kolaylık düşünüldü

Ovinot CEO’su Yüksel Samast, serbest meslek mensupları için özel olarak geliştirdikleri bütünleşik ve yenilikçi hizmetlerinden söz ederken “yeterlilik” duygusuna dikkat çekiyor. Ovinot’un serbest meslek mensuplarının hayatlarını kolaylaştıracağını vurgulayan Yüksel Samast, “Ovinot, uzman ve deneyimli bir ekip olarak uzun zamandır Ar-Ge’sini yaptığımız, çok yönlü analizlere, saha araştırmalarına, danışmanlıklara dayalı, büyük emek vererek geliştirdiğimiz bir uygulama. Ovinot, iş hayatındaki elektronik belge ve para süreçlerinde zaman alan, tek tek veya tekrar tekrar yapılan, farklı kaynaklardan, farklı bilgilerin toplanması ve birleştirilmesi gereken işleri bütünleştiriyor, otomatik hale getiriyor, hızlandırıyor. İş sahiplerinin yoğun işlerini rahatça yürütmelerne ve istedikleri an kontrol edebilmelerine yardımcı oluyor. ‘Ovinot yeter’ söylemimizin temelinde de bu yatıyor. Ovinot üyeleri, yeterlilik duygusu ile birlikte işlerine hakim olma ve rahatlıkla yürütme konforunu ve deneyimini yaşayacak.” açıklamasında bulundu.


Ovinot’a geçiş hem kolay hem avantajlı

Ovinot uygulamasında e-imza, mobil imza veya mali mühür ile e-SMM düzenlenebiliyor. Hesap bir kez aktifleştirdikten sonra herhangi bir e-belge düzenlemek için her defasında üyenin e-imza, mobil imza veya mali mühür kullanmasına gerek olmaması da Ovinot’un kolaylaştırıcı özellikleri arasında yer alıyor.. Serbest meslek sahipleri, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) portalını, özel entegratörleri veya başka uygulamaları kullanarak oluşturdukları e-makbuzlarını kolaylıkla Ovinot’a aktarabiliyor, sorunsuz geçiş yaparak hemen kullanmaya başlayabiliyor. Tahsilatlar, alacaklar, banka hesapları, hesap bakiyeleri ve para ile ilgili süreçleri Ovinot üzerinden kolayca takip edilebiliyor. Ovinot tüm bu süreçlerin telefon, tablet veya bilgisayar kullanımı fark etmeksizin tek ekranda, kolayca yönetimine olanak tanıyor. Kesintisiz müşteri hizmetleri anlayışıyla Ovinot, üyelerine hem uygulama hem de e-SMM ve e-İmza ile ilgili konularda sunduğu 7/24 destek hizmetiyle de farklılaşıyor.