Yeni dünya düzeni insanı özgürleştiriyor

4-6 Mayıs 2023 tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilen Girişim ‘23 Zirvesi’nde Dijital Gündem TV’ye konuşan Türk Dünyası Mühendis Mimarlar Birliği (TDMMB) Çalışma Komisyonları Başkan Yardımcısı Yasemin Kuleyin, son dönemde oldukça popüler hale gelen Web 3 konusu hakkında görüşlerini paylaştı.

Yasemin Kuleyin, Türkiye’nin Web 1 ve Web 2’de geriden takip ettiğini düşündüğünü söyledi. Web 3’ün bir takım avantajlar sunduğunu dile getiren Kuleyin, aracıları ortadan kaldırdığını, kişilerin kişisel veriler konusunda mahremiyet sınırını kendilerinin çizdiğini ve sadece bununla sınırlı kalmayan ekonomi üreten bir sisteme sahip olduğunu ifade etti. Kuleyin, bu noktada artık kimse kimsenin fikrini ve projesini çalamayacağını vurguladı.

Yasemin Kuleyin konuşmasını şu şekilde devam ettirdi: ‘’Sizin kendinizi ifade etmeniz için ve kendinize ait bir girişim kendinize ait bir proje üzerinden derdinizi anlatmak için kapı kapı gezmek ya da randevu almak gerekmiyor. Bunun yerine bu yeni dünya da kendinizi ifade etme şansı tanıyan, fikirlerinizden ekonomi yaratmanıza olanak tanıyan, aslında rahat çalışma ile insanı daha özgür kıldığını düşünüyorum. Nereden çıktı bu yeni dünya? Özellikle son zamanlarda çıkan metaverse ile gördük ki insanlar mutsuz ve neticede bu mutsuzluğun sebebini arıyorlar. Bu yeni dünya düzeni de bunu sağlıyor.’’

VİDEO: 138
BAŞLIK: Yeni Dünya Düzeni İnsanı Özgürleştiriyor
KONUŞMACI: Yasemin Kuleyin – TDMMB Çalışma Komisyonları Başkan Yardımcısı
RÖPORTAJ: Fethi Türkel

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE