Watchguard, İş Ortaklarının Güvenlik Hizmetlerinin Kullanım Alanını Genişletiyor

Watchguard, İş Ortağı Ekosistemini %50’den Fazla Büyütüyor

Kanal programına uç nokta güvenlik uzmanlığı seçeneğini ekleyen WatchGuard, birleşik ürün portföyünü Panda Security’yi satın aldıktan sadece dört ay sonra iş ortaklarının kullanımına sunuyor.

Ağ güvenliği ve zekası, güvenli Wi-Fi, çok faktörlü kimlik doğrulama ve gelişmiş uç nokta korumasında dünya lideri olan WatchGuard Technologies, Panda Security satın alımıyla birlikte hem mevcut hem de yeni eklenen ortaklarının artık her iki şirketin tüm ürün ve hizmetlerine WatchGuard’ın dünya çapındaki yetkili distribütör ağı aracılığıyla erişebileceklerini duyurdu. Panda ürünleri artık ayrı ayrı ve WatchGuard’ın kullanıcı merkezli güvenlik hizmetleri paketi Passport aracılığıyla sunuluyor. WatchGuard’ın Total Security Suite ve Passport paketini birleştirmek, iş ortaklarının müşterileri için ağdan uç noktaya kadar tam güvenlik sağlamasına olanak tanıyor.

Endüstri Lideri Uçtan Uca Güvenlik İçin WatchGuardONE

“İş ortaklarımız için bu çapraz satış fırsatını hızlı bir şekilde açmak, ilk günden itibaren büyük bir öncelik oldu ve WatchGuard’ın MSP’ler için güvenlik sağlayıcısı olma misyonundaki en son dönüm noktasını temsil ediyor.” ifadelerini kullanan WatchGuard Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Michelle Welch, “Ağlar, uç noktalar ve kimlikler için güçlü, tamamen entegre ve kolayca yönetilen savunmalar sunan bir Birleşik Güvenlik Platformu sunmaya artık bir adım daha yaklaştık. Kolaylaştırılmış satın alma, dağıtım ve yönetim ile tek bir satıcıdan endüstri lideri, uçtan uca güvenlik isteyen iş ortakları, WatchGuardONE programından başka bir yere bakmamalıdır. ” açıklamalarında bulundu.

18 Binden Fazla Aktif İş Ortağı

Haziran 2020’de Panda satın alımını bitirdikten sonra WatchGuard, anında değerlendirme ve eğitim için Panda çözümlerini mevcut ortaklarına sunmak adına Panda Early Access Program’ını tanıttı. O zamandan beri WatchGuardONE programındaki ortakların yüzde 25’inden fazlası Adaptive Defense 360’ı dahili olarak kurdu ve portföylerine entegre etmeye başladı. WatchGuard, 2020 yılında Panda Security’den 6.500 yeni iş ortağı alarak kanal topluluğunu dünya çapında 18.000’den fazla aktif iş ortağına genişletti.

4 Ürün Ailesine Tek Programdan Erişim

Şirketin ürün portföyü gelişmeye ve genişlemeye devam ettikçe WatchGuardONE iş ortağı programı da gelişiyor. Mevcut iş ortaklarının WatchGuard’ın yeni edinilen uç nokta çözümlerini satmak için gereken uzmanlığı hızla kazanmalarına olanak tanıyan bir Uç Nokta Güvenliği uzmanlığı ekledi. Benzer şekilde, Panda Security kanal ortakları Uç Nokta Güvenliği konusunda uzmanlaşmanın yanı sıra Ağ Güvenliği, Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama ve Güvenli Wi-Fi dahil olmak üzere mevcut kategorilerin herhangi birini veya tümünü elde edebiliyor.

Bu dört ürün ailesinden yalnızca birinde uzmanlaşan iş ortakları, gelir eşikleri veya ürün portföyü benimseme gereksinimleri olmaksızın mali teşvikler ve satış, pazarlama ve teknik destek dahil olmak üzere tam WatchGuardONE statüsü elde edebiliyor. WatchGuardONE’nin değer temelli programı giriş engellerini en aza indirirken iş ortaklarının da WatchGuard ile iş yapmasını her zamankinden daha kolay hale getirmek için maksimum yatırım getirisi sağlıyor.

“Hem Süreç Kolaylaşıyor Hem de Portföy Genişliyor”

“Bir süredir uç nokta güvenlik portföyümüzü genişletmeye istekliydik; ancak, portföyümüze başka bir satıcı eklemekle ilgilenmiyorduk. WatchGuard’ın gelişmiş güvenlik hizmetleri portföyüne EDR ve EPP’nin eklenmesi, zaten bildiğimiz ve güvendiğimiz stratejik bir satıcıyla uç nokta stratejimize yatırım yapmamızı sağlıyor.” ifadelerini kullanan Verus Corp. CEO’su Kevin Willette, “WatchGuard, ürün tedarikini, teslimatını ve yönetimini bizim için daha da kolaylaştırmaya yatırım yaparken portföyünü genişletmeye devam ediyor. Böylece müşterilerimize ve onların çalışanlarına nerede olurlarsa olsunlar daha kolay ve karlı bir şekilde ağ güvenliği, MFA ve uç nokta koruması sunabiliyoruz.” açıklamalarında bulundu.