Samsung, “Life Unstoppable” Sanal Deneyimiyle İnovasyonda Çığır Açıyor!

Samsung, değişen yaşam biçimlerimizi desteklemek için geliştirdiği son teknoloji akıllı ve bağlantılı ürünlerini“Life Unstoppable” sanal deneyim etkinliğinde gün yüzüne çıkardı.

Samsung Electronics, 2020 ürün ailesinin günümüzün bağlantılı yaşam tarzını nasıl geliştirdiğini göstermek amacıyla bugün gerçekleştirdiği “Life Unstoppable” sanal deneyim etkinliğinde mobil ve giyilebilir cihazlar, TV, ses ve ev aletleri alanındaki son inovasyonlarını duyurdu.

Samsung’un teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam etme biçimlerinden yalnızca bir tanesi olarak, “Life Unstoppable”ın sanal dünyası, inovasyonda yeni bir çağın habercisi. Öncü ve sürükleyici niteliğiyle bu sanal dünya, Samsung’un insan odaklı inovasyonlarını yepyeni ve oyunlaştırılmış bir deneyimleme biçimiyle hayata geçirildi.

Bu yıl, tüketicilerin dış dünyayla bağlantılarını koparmamaya çalıştıkları dönemlerde, teknolojiyle olan ilişkileri çok daha bütün bir hal aldı. Tüketicilere mümkün olabilecek en akıllı deneyimi sağlamak için yola çıkarak, birbirlerine sorunsuzca bağlanabilen ürünler sunan Samsung, teknolojisiyle gündelik hayatın, iş yaşamının ve eğlencenin tüm unsurlarını bir araya getirirken sınırların ötesine geçiyor.

Markanın bugün tanıtılan cesur ve inovatif ürünleri arasında aşağıdaki ürünler yer aldı:

  • En son geliştirilen, evde eğlence kavramını bir adım öteye taşıyan The Premiere’in global düzeyde tanıtımı gerçekleşti.
  • Odyssey ile birlikte, Samsung marka monitörler oyun deneyimine öncülük etmeye devam ediyor.
  • Tab A7Galaxy Fit2A42 5G ve Galaxy Z Fold2 ile birlikte geniş Galaxy yelpazesine yepyeni ürünler eklenmiş oldu.
  • Üçlü Kablosuz Şarj cihazı, sürekli yenilik gerektiren günümüz yaşam tarzı düşünülerek geliştirildi.
  • SpaceMax™ teknolojisine sahip RB7300T Classic Buzdolabı ve kişiselleştirilebilir Bespoke buzdolabı serisinin Avrupa’da satışa sunulacağı duyuruldu.
  • Akıllı öğrenme çözümleri ve otomatik bağlanma kabiliyetine sahip WW9800T Çamaşır Makinesi ve DV8000T Çamaşır Kurutma Makinesi tanıtıldı.

Samsung Avrupa Pazarlama Kurulu Başkanı Benjamin Braun, konuyla ilgili olarak şunları ifade etti: “Bu yıl itibarıyla, beklenmedik bir biçimde, teknolojiyle olan ilişkimizi tümüyle yeniden değerlendirmemiz gerekti. Samsung olarak bu değişiklikleri kucaklamanın yanı sıra bu aşamada da önde kalmaya devam etmeyi amaçlıyoruz ve geleceği düşünerek yeniliklerimize halihazırda devam ediyoruz. Cesur ve devrimci bir teknoloji geliştirme misyonumuz için ve 2020 ürün serilerimizi oyunun kuralını yeniden belirleyen bu sanal deneyimin ötesine geçecek biçimlerde duyurabilmenin yollarını ararken durmaksızın çalışıyoruz. Bir yandan ‘Life Unstoppable’ konseptini destekleyen ürünleri sizlere sunmaya devam ederken diğer yandan Samsung olarak bunun çok daha fazlasıyla sizleri şaşırtmaya devam edeceğiz.”

Hem içeride, hem de dışarıda eğlence deneyimi bir üst seviyeye taşınıyor

Bugünlerde vaktimizin çoğunu evde geçiriyoruz ve televizyon da şimdiye kadar hiç olmadığı kadar fazla kullanmaya başladığımız bir cihaz haline geldi. Televizyon sayesinde, haberleri izleyerek dünyayla bağlantı kuruyoruz. Aynı zamanda en sevdiğimiz eğlence içeriklerini de televizyonda seyrediyoruz. Mümkün olan en iyi televizyon deneyimine yönelik talep hiç bu kadar yüksek olmamıştı.

Samsung, evinizin rahatlığında sinema salonu deneyimi yaşatan yepyeni akıllı projektörü The Premiere’i tanıttı. 120 ve 130 inçlik modelleriyle, evinizde yer kaplamadan her yere yansıtabileceğiniz The Premiere için ihtiyacınız olan tek şey ise bir duvar. Her türlü yaşam alanına yakışan, basit ve minimalist tasarımıyla, The Premiere güçlü iç hoparlörü, Acoustic Beam surround ses özelliğinin yanı sıra 4K görüntü teknolojisi sunan son teknoloji üçlü lazer özelliklerine sahip. The Premiere LSP9T, dünyanın ilk HDR10+ sertifikalı projektörü. Bu sayede parlak sahnelerden karanlık sahnelere geçerken daha hassas resim ayrıntıları için derinlik ekleyen devrim niteliğinde renk ve kontrast sunuyor. The Premiere bu yıl Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre, Avusturya, Hollanda, Belçika, İtalya, İspanya ve İskandinav ülkelerinde satışa sunulacak.

Bu yıl ayrıca iç ve dış mekan arasındaki sınırlar daha da bulanıklaştı. İnsanlar artık bu ikisi arasındaki geçişin sorunsuz hale gelmesini istiyor. Samsung dış mekan eğlencesi konusunda yaptığı hamleyi de tanıttı. The Terrace, markanın dış mekan gösterimleri için tasarlanmış ilk ekranı. The Terrace ve Terrace Soundbar, IP55 derecesine sahip ve bu sayede yağmur, nem, toz ve böcekler gibi dış mekan koşullarına dayanıklı ürünler. The Terrace Soundbar, Adaptive Sound özelliğine sahip ve bu özelliğiyle izlediğiniz içeriği analiz ederek uygun ses kalitesini sağlıyor. Eğlence deneyimini dışarı çıkarmak için en mükemmel yardımcınız bu ürün olacak. The Terrace aynı zamanda parlamayı engelleyen yansıma karşıtı bir teknoloji kullanıyor ve ortalama 2,000 nit değerinde ekran parlaklığı ve QLED 4K görüntü kalitesiyle, her ortamda mükemmel bir performans sunuyor. The Terrace ilk olarak 55, 65 ve 75 inçlik modelleriyle Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, İngiltere ve İsviçre’de satışa sunulacak.

Samsung’un televizyon grubu ürünlerinin tamamı cesur ve sıra dışı bir tasarım ve inovasyon felsefesinden yola çıkıyor. Bu portföyde herkese uygun bir TV modeli mevcut ve bunlar arasında dünyada bir ilk olan mobil uyumlu televizyon, The Sero da var. Mobil cihazınızda bir dokunuşla içerikleri büyük ekranda oynatmak üzere optimize edilmiş bir ürün olan The Sero, telefonunuzdaki görüntüyü anında QLED görüntü kalitesiyle ekranına yansıtıyor.

Mükemmel TV ve içeriğe duyulan istek hiç bu kadar büyük olmamıştı. Bu nedenle 8K cihazlar gibi en büyük ve en iyi cihazlara yapılan yatırımlar hız kesmiyor. Öncü 8K teknolojisi Samsung’u öne çıkaran bir yenilik. Amiral niteliğindeki Q950, her zamankinden daha ince ayak izine sahip devrimsel bir TV. Sonsuz ekranı %99’luk ekran/gövde oranına ve şaşırtıcı derecede ince 15 mm’lik kalınlığa sahip. Görüntünün yanında ses sistemi ve Samsung’un en yeni soundbar’ları da mevcut. Q800T, optimum eğlence deneyimi için hem TV hem de soundbar hoparlörlerden uyumlu ses çıkaran Q-Symphony özelliğine sahip. (Seçili QLED TV’ler ile uyumludur.)

Sizi aksiyonun tam ortasına bırakan sürükleyici bir oyun deneyimi

Oyun endüstrisi sürekli gelişmeye devam eden bir endüstri. Sadece savaş oyunları veya RPG serüveni olmaktan daha fazlasını ifade ediyor. Oyunlar, başkalarıyla iletişim kurmanın ve yeni deneyimleri paylaşmanın alanı haline geldi. Bu yıl oyun platformları moda lansmanlarına, festivallere ve hatta Samsung’un “Life Unstoppable” deneyimine ev sahipliği yaptı.

Samsung, ister Galaxy Note20 gibi Galaxy portföyündeki cihazları ile hareket halinde olun ister evinizde QLED TV’ler ve Odyssey monitörler kullanıyor oldun, en iyi oyun deneyimini sizlere sunuyor. Yeni amiral Odyssey monitörler G9 ve G7 dünyada bir ilk olan 1000 milimetrelik kavisli ekrana, bir milimetrelik yanıt süresine ve 240Hz yenileme hızına sahip. Bu sayede tüketicileri oyunun tam kalbine sürüklüyor. HDR10+ QLED ekran, oyun görüntüsünü, gerçeğe en yakın kalitede, en iyi düzeyde parlaklık ve karşıtlık oranıyla canlandırıyor. Seçili ülkelerde şu anda satışta olan yepyeni Odyssey G5, mevcut Odyssey amiral modellerinin bir birleşimi. Bir Samsung oyun monitöründen bekleyebileceğiniz tüm teknolojiye sahip olan G5, bunun yanı sıra titreşimsiz teknolojisiyle göz yorgunluğunu azaltarak, oyunseverlerin daha uzun süreler oyun oynamaya devam edebilmesine olanak sağlıyor.

Önümüzdeki aydan itibaren, Samsung oyun tutkunlarını bir kez daha, Avrupa oyun topluluğunu kasıp kavuracak çığır açan e-spor müsabakası Samsung Odyssey League’de bir araya getirecek.

Samsung’un öncü mobil inovasyonları

Bu yıl, tüketiciler mobil teknolojiyi daha önce hiç olmadığı kadar yoğun bir biçimde kullanıyor. Mobil cihazlar sevdiklerinizle bağlantıda kalmaktan, okulunuzda ve işinizde fark yaratmaya, oyun ya da spor hedeflerinizi zamanında başarabilmeye kadar her işinizi kolaylaştırmaya devam ediyor. Samsung’un odak noktası ve markanın kusursuz Galaxy Ekosistemi, her anı en iyi şekilde değerlendirebilmenize yardımcı olmak için mükemmel bir uyum içinde çalışıyor.

Tüketiciler artık aynı mekanda çalışıyor, yaşıyor ve eğleniyor. Hal böyleyken, tüketiciler tüm ihtiyaçlarını giderebilecekleri kompakt bir cihaza her zamankinden daha ciddi ihtiyaç duyuluyor. Samsung’un tablet ailesinin son üyesi Galaxy Tab A7 bu konuda kesin bir çözüm sunuyor. Premium metal yüzeyli simetrik çerçeveye oturan 10,4 inçlik ekranı, pürüzsüz ve dengeli bir tasarım ortaya çıkarıyor. Yüzde 80’lik ekran-gövde oranı, Quad Dolby Atmos hoparlörleri ve uzun saatler yeten pil gücüyle Tab A7, hareket halindeyken isteyebileceğiniz en üst düzey sesli ve görüntülü eğlence deneyimini yaşatıyor. Ayrıca, çeşitli eğitsel ve eğlenceli içerik yelpazesi sunan tamamen yenilenmiş Samsung Kids uygulamasıyla çocuklar için de harika bir seçenek. Galaxy Tab A7 ekim ayı içerisinde satışa sunulacak.

Bu yıl, evler spor salonu olarak kullanılmaya başlandı ve fitness videoları izlemeye yönelik giyilebilir cihazlara olan talep de1 müşterilerin sağlıklı bir yaşam tarzını devam ettirmeye yönelmesiyle birlikte artış gösterdi. Bu artan talebe yanıt vermek amacıyla Samsung, yeni giyilebilir cihazı Fit2’yi piyasaya sürüyor. Fit2, ince ve hafif tasarımı, uzun saatler yeten pil gücüyle ve gelişmiş takip özellikleriyle sizin için mükemmel bir fitness arkadaşı. Fit 2 de ekim ayı içerisinde Türkiye’de satışa sunulacak ürünler arasında.

Yakılan kalori, kalp atış hızı, mesafe gibi fitness aktivitelerinizle ilgili bilgileri sağlayarak, beş farklı aktivite türünü otomatik olarak algılar ve izler. Ayrıca uyku düzeninizi izleyerek, günlük analizler ve tekil Uyku Puanı bilgisini sağlayabilmektedir. Oluk tasarımı terlemeyi azaltmaya yardımcı olurken, 3D cam ekran 70’in üzerinde farklı görsellik seçeneği sunar, böylece tarzınıza en iyi uyanı tercih edebilirsiniz. Ayrıca, 15 gün boyunca şarj gerektirmeden çalışmaya devam eder2, bu sayede pil kaygısı duymadan fitness hedeflerinize odaklanabilirsiniz.

Galaxy 5G[1], bağlantılı deneyimi kökünden değiştirirken, 5G uyumlu ve uçtan uca destekli geniş cihaz yelpazesiyle Samsung, 5G’nin potansiyelini tam olarak gerçekleştirmek amacıyla kendine has bir konum benimsiyor. Samsung, bu yıl sonuna doğru Galaxy A ürün yelpazesine 5G uyumlu yeni bir cihazın ekleneceğini duyurdu. Bu ürün Galaxy A42 5G. A Serisi cihazlardan bekleyebileceğiniz tüm özelliklere sahip bu cihazın aynı zamanda özgün ve modern bir tasarımı ve dörtlü kamera yerleşimi var. A42 5G; 6,6-inçlik Süper AMOLED ekrana sahip ve süper indirme ve oynatma hızı sayesinde bağlanmanızı sağlıyor. Ritminize ayak uyduran, anı yakalamanıza ve kendinizi her an ifade etmenize yardımcı olacak bir cihaz.

Geçtiğimiz yıl Samsung devrim niteliğinde katlanabilir bir akıllı telefonla sektörde fırtınalar estirmişti. Samsung şimdi de katlanabilir Galaxy Z portföyünün yeni nesil cihazı Galaxy Z Fold2’yi çıkararak sektörü ileri taşımaya devam ediyor.

Katlanabilir cep telefonu teknolojisinin bu son yeniliği, şu anda ön sipariş aşamasında. Cihaz, Samsung’un yenilikçi mirasına yeni bir katkı sunarken nefes kesen bir tasarımla, devrimsel bir biçimde geliştirilmiş donanımı bir araya getiriyor. Mystic Black ve Mystic Bronze olmak üzere iki renk seçeneğine sahip ve rakipsiz menteşe teknolojisi sayesinde 6,2 inçlik kapak ekranı açılarak, 7,6 inçlik ana ekrana dönüşüyor.

Teknolojinin hiç olmadığı kadar hızlı ilerlediği günümüzde, Samsung ayrıca daha fazla cihazınızı aynı anda şarj edebilecek yeni bir şarj istasyonuna duyulan ihtiyacı göz önünde bulundurarak yeni bir ürün geliştirdi. Kablosuz Üçlü Şarj, uyumlu cihazları aynı anda şarj etmek üzere tasarlanmış, günlük kullanımı kolaylaştırmaya yönelik yepyeni bir kablosuz şarj çözümü olarak düşünüldü. Kablosuz Üçlü Şarj da ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Tüketicilerin yaşam tarzlarını özelleştirmelerine ve sürdürülebilir yaşamı benimsemelerine yardımcı olan ev aletleri

Samsung, Bespoke buzdolabıyla birlikte esnek ev aletleri alanındaki ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Avrupa’da bu yılın ekim ayında piyasaya sürülecek olan bu modüler buzdolabı, kolayca değiştirilebilen renk ve malzemeleriyle, farklı şekillerde kişiselleştirme olanağı sunuyor. Bespoke için yapılandırma seçenekleri sınırsız, çünkü bu ürün, tüketicilere yaşamlarının her aşamasında mutfakları için bireyselleşmiş bir çözüm yaratabilmelerine olanak sağlayacak esnekliği sunuyor.

Samsung ayrıca, evsel gıda atıklarını en aza indirme çabalarını da göz önünde bulunduruyor. Son trendler tüketicilerin süpermarketlere daha az gittiğini ancak gittikleri zaman daha fazla şey aldıklarını gösteriyor. RB7300T Classic Buzdolabı aynı dış hacimde daha fazla net kullanım alanı sağlayan Space MaxTM teknolojisi ile tüketicilere daha geniş depolama alanı sunuyor. Enerji performansıyla da tüketicilere sürdürülebilir bir yaşam biçimi sunuluyor. Tasarrufa yönelik olarak optimize edilen Dijital İnverter Kompresörü, dolabınızdaki gıdanın tipine göre hızını otomatik olarak ayarlayarak yüzde 50 enerji tasarrufu sağlıyor.

Samsung yeni ürünleri WW9800T Çamaşır Makinesi ve DV8000T Kurutma Makinesiyle, yeni nesil akıllı ve enerji verimliliğine sahip çamaşır makinesi deneyimini tüketicileri için geliştirdi. Yapay zekâyla (YZ) çalışan Çamaşır Makinesi, sezgiselYZ kontrol paneliyle, tercih ettiğiniz ayarları ve yıkama döngülerinizi kendiliğinden öğrenir. Samsung’un EcoBubble™ teknolojisi, deterjanı hava ve suyla karıştırıp köpük haline getirerek deterjan verimliliğini maksimum seviyeye çıkarır. İkonik QuickDrive™ teknolojisinden aldığı destekle, bu yeni ürün yelpazesi çamaşır yıkama sürelerini yüzde 50 oranında, enerji kullanımını da yüzde 20 oranında azaltıyor.

YZ Çamaşır Makinesinin yanında Samsung’un yeni Kurutma Makinesi kullanıldığında çamaşır yıkama işi, uçtan uca bireyselleşmiş bir çamaşır yıkama deneyimine dönüşüyor. Yıkadığınız çamaşırın kuruması için uygun kurutma döngüsünü otomatik olarak ayarlamak üzere, bu iki cihaz Auto Cycle Link teknolojisiyle kendi aralarında iletişim kurabiliyor. Yeni kurutma makinesi aynı zamanda, Samsung’un uzmanlık alanlarından biri olan A+++ enerji sınıfına sahip.

Life Unstoppable’ın önemli anlarına buradan göz atabilirsiniz [https://www.samsung.com/uk/explore/experiences/life-unstoppable-2020/]

Samsung’un 2020 ürün yelpazesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin www.samsung.com