Profen Savunma Teknolojileri, Potansiyeli Uygulamaya Dönüştürecek Adımları Attı

Haberleşme ve uydu ve uydu yer sistemleri teknolojileri, askeri taktik ve stratejik haberleşme sistemleri üzerinde çalışan Profen Savunma Teknolojileri, DSEI 2019’dan memnun ayrılan firmalar arasında yer aldı. Firma, geçtiğimiz yıllarda ziyaretçi olarak katıldığı fuarda, bu yıl ilk defa stant açtı. Genel Müdür Kamil Yüksel ve İcra Kurulu Üyesi Yusuf Orbay Soydan tarafından üst düzey yönetim seviyesinde katılım sağlandı.

Profen Savunma Teknolojileri Genel Müdürü Kamil Yüksel, katılımları ile ilgili şunları söyledi: “Bu yıl, özellikle milli katılım kapsamında stant açmak istedik ve bundan memnun kaldık. Bu organizasyon, zaten bütün dünyada bilinen bir etkinlik. Savunma sanayisindeki paydaşlarımızın bir araya geldiği, ülkemizin de üst seviyede temsil edildiği bir etkinlik olması açısından önemli. Burada, devam eden projelerimize ve bölgedeki fırsatlara odaklandık. Projelerimizin ve çalışmalarımızın güncel durumunu, hem var olan müşterilerimize hem de potansiyel müşterilerimize anlattık.

Genel itibarıyla fuardan memnunuz. Özellikle Türk firmalarının çokluğu dikkatimizi çekti. Giriş kartı gibi önemli sponsorluklarda Milli Kurumlarımızın olması da bizi mutlu etti. Katılımcıların boyunlarında Bayrağımız ve ülkemizi görmek gurur vericiydi. Diğer ülke pavilyonları arasında, Türkiye öne çıkıyor. Biz de firma olarak öne çıktık. Birçok katılımcı ve ziyaretçinin, firmamızın ismini bildiğini gördük. Biz iş potansiyelimizi, öncelikle Orta Doğu, Afrika ve Uzak Doğu bölgelerinde görüyoruz. DSEI da bu bölgedeki ülkelerin ilgisini çeken bir fuar. Niyetimiz, 2021 yılında daha geniş bir katılımla, daha büyük bir alanla burada olmak.

Yurt dışı etkinlikler bizim için önemli. Hedeflediğimiz büyüme ve teknolojideki ilerlememiz için yurt dışı pazarların katkısının büyük olduğu kanaatindeyiz. Savunma sanayiinde alanımızdaki pazar payımızı büyütmek, dünyada ve ülkemizdeki ana tedarikçilerden olmak gayretindeyiz.”

“Kaynak: http://www.savunmahaber.com/profen-savunma-teknolojileri-potansiyeli-uygulamaya-donusturecek-adimlari-atti/