Metaverse yolunda Çocuk ve Yeni Medya Sempozyumu başlıyor

Beykoz Belediyesi ve Uluslararası Hakların Korunması ve Eğitim Derneği (HAK-EDER) işbirliğiyle düzenlenecek sempozyum , her geçen gün yeni medyanın olumlu/olumsuz etkilerine daha fazla maruz kalan çocukların durumunu, aile ve toplum ölçeğinde ve güncel akademik çalışmalarla gözler önüne sermeyi amaçlıyor.

Sağlıklı bir gelecek nesil için toplumsal olarak hareket etme sorumluluğu ve bilinciyle gerçekleştirilen buluşmada akademisyenler tarafından sunulacak bilimsel tebliğler, sosyal medya mecralarında çocuk haklarının korunmasına yönelik yeni hukuki düzenlemelere de kaynak teşkil edecek.

28 Mayıs 2022 Cumartesi günü 09:00 -17:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak, Prof. Dr. Edibe Sözen, Prof. Dr. Ali Büyükaslan ve Prof. Dr. Nail Yılmaz gibi alanında yetkin isimlerin yönetiminde yapılacak oturumlarda, çocukların yeni medyayla etkileşimi hukuktan, eğitime ve manevi değerlere kadar çok yönlü ele alınacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın devlet hizmet ve politikaları hakkında bilgi vereceği buluşmanın açılışında, sempozyum başkanları, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve (HAK-EDER) Yönetim Kurulu Başkanı Leman Yenigün de birer konuşma yapacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE