Instagram’ın yeni NFT özelliği faaliyete geçiyor

NFT’lere karşı olumsuz görüşlere rağmen, dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Instagram’da dijital koleksiyonları destekleyen özelliğini Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’daki 100 ülkeye taşıyacağını duyurdu.

Duyuruya göre, yeni özellik Instagram kullanıcılarının dijital cüzdanlarını uygulamaya bağlayarak sahip oldukları NFT’leri paylaşmasına izin verecek. Yeni özellik başlangıçta Ethereum, Polygon ve Flow NFT’leri destekleyecek. Instagram kullanıcıları Metamask, Trust Wallet, Coinbase Wallet, Rainbow ve Dapper Wallet cüzdanlarını uygulamaya bağlayabilecekler. NFT özelliği ücretsiz olarak sunulacak.

Duyuruda, yeni özelliğin hangi ülkelerde çalışacağına yer verilmezken Avrupa ülkeleri de dışarıda tutuldu. NFT topluluklarının tercih ettiği bir diğer büyük blok zinciri Solana da planın dışında tutuldu.

Instagram’ın ana şirketi Meta, Web 3.0 sektörüne ilgi gösteren en büyük teknoloji kuruluşu konumunda. Şirket, Metaverse kolu Reality Labs’a 10 milyar dolar harcadı ve 1.000 personel işe aldı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE