Hindistan’da Metaverse’e olan ilgi artmaya devam ediyor

Son dönemlerin popüler konuları arasında yer alan Metaverse’ün, dünya genelinde popülerliği katlanarak artmayı sürdürüyor. Dünyanın en fazla nüfusa sahip ülkelerinden biri arasında bulunan Hindistan’da yöneticilerin Metaverse’e olan ilgileri artmaya devam ediyor.

Hindistan’da iş dünyası liderleri, Metaverse alanına ilgi duyuyor. İş dünyası liderleri tarafından yapmış oldukları açıklamalarda, Metaverse alanındaki hızlı gelişmelerin dikkatleri üzerine çektiği ve dijital dünyaların bir yıl içerisinde iş faaliyetlerinin bir parçasını oluşturabileceğini düşündüklerini ifade ediyor.

Çok yakın bir tarihte Hindistan’da yayımlanan bir rapora göre, ülkedeki kurumsal şirketlerin yüzde 63’ü Metaverse’ü organizasyonel süreçlerin bir parçası durumuna getirmeyi amaçlıyor. Bununla beraber bu düşüncede olan firmaların büyük bir kısmı ise medya, teknoloji ve telekom sektörlerinde yer alıyor.

PwC India aracılığıyla gerçekleştirilen ankette, katılımcıların yaklaşık yüzde 25’i 2023 yılının sonundan önce çeşitli dönemi Metaverse’e aktarmak için istekli olduklarını söylerken, ankete katılım sağlayan firmaların yüzde 47’si geçişin büyük oranda gelecek olan birkaç sene içerisinde yaşanmasının olası olduğunu ifade ediyor. Konu ile alakalı açıklamada bulunan PwC India Yöneticisi Sudipta Ghosh şu ifadelere yer verdi: ‘’Metaverse’ün kurumların müşterilerle, çalışanlarla ve daha geniş ekosistemle nasıl etkileşim kurabilecekleri konusunda yenilikçi olmalarını sağladığını düşünüyorum.’’

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE