Fintech Ekosisteminin En Kapsamlı Etkinliği İstanbul Fintech Week 2020 Bu Yıl Online Düzenlenecek

İstanbul Fintech Week (IFW) bu yıl 12-16 Ekim haftasında Covid-19 pandemisi dolayısıyla tamamen online olarak düzenleniyor. IFW 2020 Online hakkında detaylı bilgiye www.istanbulfintechweek.com adresinden ulaşılabilir.

2019 yılında Vodafone Park’ta 30 ülkeden 148 uluslararası konuşmacının ve 1200’ü aşkın kişinin katıldığı etkinliğe bu yıl da ilginin yoğun olması bekleniyor. Sürekli değişen finansal hizmetler endüstrisinde küresel bir tartışma ve bilgi alışverişi etkinliği olarak kabul edilen ve 5 gün sürecek IFW 2020 Online 12-16 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenleniyor. IFW 2020 Online; Payments Summit (12 Ekim), Blockchain Fest (13 Ekim), Digital Banking Summit (14 Ekim), Insurtech Summit (15 Ekim) ve AI in Finance Summit (16 Ekim) başlıklarında 5 özel zirveye ev sahipliği yapacak. Bir ulusal girişim olan Endlessfairs’ın konferans platformunda düzenlenecek etkinliğin kayıtları yine bir başka ulusal girişim olan Biletino üzerinden gerçekleştiriliyor.

Istanbul Fintech Week, uzmanlar ve liderler eşliğinde bölgedeki finansal teknoloji ve inovasyon ekosistemini geliştirmeye devam ediyor. IFW 2020 Online ile finansal hizmetler sektöründeki trendlerin kesişme noktası olarak, Covid-19 pandemisinin ortaya koyduğu fırsatlar ve zorluklar ile birlikte sektörün tüm paydaşlarının ilgisini çekecek konular ele alınacak. Finansal hizmetler sektöründeki her kademeden çalışanı, yöneticiyi ve bu sektöre merak duyanları bir araya getirecek olan etkinlikte finansal inovasyona dair her konu uzmanlar ve konunun liderleri/profesyonelleri tarafından irdelenecek.

Türkiye’nin ilk ve tek fintech derneği olan FINTR’nin ana iş ortağı olduğu online etkinlikte Yapı Kredi, Kuveyt Türk ve Koindex Premium Sponsor olarak yerini alırken Esri Türkiye, Architecht ve Revolvia da etkinliğe Co-Sponsor olarak destek veriyor. IFW 2020 Online’ın stratejik ortakları arasında Bahçeşehir Üniversitesi, BlockchainIST Center, Boğaziçi Üniversitesi Digital Finance Working Group, ITÜ Arı Teknokent, KOSGEB, European Enterprise Network ve KOOP yer alıyor. Organizasyonun uluslararası ortakları arasında ise; MENA Fintech Association, Singapore Fintech Association, Enterprise Singapore, AIFC, Business France, Copenhagen Fintech, Efma, The LHoFT, Business Sweden, Switzerland Global Enterprise, Invest Stockholm ve Swiss Business Hub bulunuyor.