Dünyanın yapay zekâ ile tasarlanan ilk markası satışta!

Tasarist, yüzde 90’ı yapay zekâ tarafından oluşturulan ve Metaverse’ün endemik kokularını tüketicinin beğenisine sunan kolonya markası Endemic Verse’ü satışa sundu.

Dünyada bir ilk olan Endemic Verse markası, isimleri yapay zekâ tarafından oluşturulan Dreaming Red Petals, Purple Sky Dream, Dreams in Blue olmak üzere üç farklı ürünle raflardaki yerini alıyor. Kokusundan rengine, logosundan ismine kadar tüm detayları yapay zekâ kullanılarak tasarlanan marka, alanında dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Ürün görsellerini tasarlarken Mid Journey, marka adı, çeşit adları ve pazarlama metinlerinde ise Rytr isimli yapay zeka botlarının kullanıldığı marka oluşturma sürecinde insan müdahalesi yalnızca gramer düzeltmelerinde olduğu aktarıldı.

Tasarist Yaratıcı Direktörü Musa Çelik, “Kolonya gibi ‘tozlu’ bir kategoriyi yapay zekâ ile tekrar ele almamızın nedeni, eski ve yeniyi bir araya getirip tasarımın gücünü ortaya koymak. Endemic Verse ile Z kuşağı için pek de anlamı olmayan bir ürünü yeniden tanımlıyoruz” şeklinde konuştu.

999 çiçek görseli NFT’ye dönüştü

3 farklı varyantta kullanılan ve yapay zekâ tarafından yaratılan birbirinden farklı 999 çiçek görseli NFT haline getirildi. Toplamda 999 Endemic Verse ürünü ile eşleştirilen bu NFT’ler, ürün satın aldığınızda sizin oluyor. Ayrıca satın aldığınız bu NFT’yi tişörtten profil fotoğrafına kadar birçok farklı şekilde kullanabilmeniz mümkün.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE