Bircom, Dahua İşbirliğiyle Güvenlik Sektörüne Giriyor

Dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü yürüten Bircom, yeni bir işbirliğine hazırlanıyor. Her büyüklükten ve her sektörden firmaya hizmet eden Bircom, dünyaca ünlü güvenlik sistemleri sunan Çinli marka Dahua’nın distribütörlüğünü üstlenerek ilk kez güvenlik sektöründe yer alacak.

Kullanıcılarını, ihtiyaç ve amaçları doğrultusunda en iyi teknoloji deneyimi ile buluşturan Bircom, teknoloji, video merkezli akıllı Iot çözümü ve servis sağlayıcısı konusunda dünya lideri Dahua ile işbirliğine imza atıyor. Tümü kendi alanında teknoloji lideri olan şirketlerin Türkiye distribütörlüğünü yürüten Bircom, ağırlıklı olarak interkom alanına yönelmeye hazırlanıyor.

Güvenlik kameraları ve kayıt cihazları (CCTV) dışında interkom ürünleri, endüstriyel monitör, network ekipmanları, konferans ürünleri, test cihazları ve mobil çözümlerden drone teknolojisine kadar üretim yapan Dahua, ürünlerini tüm dünya pazarına sunuyor.

Bircom, interkom ürünlere yöneliyor

Dünyada güvenlik kameraları ve kayıt cihazları (CCTV) denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Dahua’nın, Türkiye genelinde de CCTV ve geçiş kontrol üzerine çalışan birden fazla distrübitörü mevcut. Bu distrübitörler arasına dahil olan Bircom, dünya genelinde büyük bir pazara sahip Dahua ortaklığı ile Türkiye’nin interkom alanında güçlü bir şekilde var olmasını ve interkom ürünler konusunda akla gelen ilk isim olmayı hedefliyor.

Görüntülü interkom ürünleri sayesinde ziyaretçiler, ev sahipleri ve mülk yönetim merkezleri arasındaki iletişimi kolaylaştırmaya yardımcı Dahua, aynı zamanda evler, küçük ve büyük daireler için çok yönlü bir IP, Wi-Fi, 2 telli ve analog tabanlı çözümler serisi sunuyor.

Yurt dışında 54 iştirak şirketi

Asya Pasifik, Kuzey Amerika, Avrupa ve Afrika’nın da aralarında bulunduğu 54 yurt dışı iştirak şirketi bulunan Dahua ürünleri kamu güvenliği, trafik, perakende, bankacılık, finans ve enerji gibi sektörlerde yaygın olarak tercih ediliyor.

Dahua ürün ve hizmetleri, 16 binden fazla çalışanı ve %50’den fazla Ar-Ge sistemi ile 180’den fazla ülkede kullanılıyor. Kendini teknolojik yeniliklere adayan şirket, yıllık satış gelirlerinin %10’unu, Ar-Ge yatırımlarına ayırıyor.

Yapay zeka ve güvenlik

Video lot, yapay zeka ve güvenlik alanında hizmet veren ürün teknolojileriyle kullanıcılarına yüksek hacimli veri erişimi, depolama, akıllı analiz sağlayan veri hizmeti platformu sunan Dahua, aynı zamanda şifreleme mekanizması ve uluslararası kişisel veri koruma özellikli ürünler tasarlıyor.

Sektöre yeni bir distribütörle katılacakları haberini veren Bircom CEO’su Can İlkhan, dünyada en büyük ikinci güvenlik kamerası ve kayıt cihazı üreticisi konumunda olan Dahua ile işbirliğini şu sözlerle özetliyor: “Bircom olarak, alanında lider şirketlerden birinin daha aramıza katılmasından mutluluk duyuyoruz. Dahua’nın distribütörlüğünü üstlenerek uzun yıllardan sonra, ilk kez güvenlik sektöründe yer alacağız.”

Bircom, daha güvenli bir topluma ve daha akıllı bir yaşama olanak sağlamayı misyon edinen Dahua’nın müşteri odaklı temel değerine bağlı kalarak müşterilerine daha fazla değer yaratmayı, mükemmel servis ve kalite ile pazarda yer almayı hedefliyor.