ASELSAN, “4.5G Türkiye” Töreninde ULAK’ı Anlattı

ASELSAN, 4 Nisan’da yaptığı açıklamayla, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 4.5G IMT-Advance Hizmetlerinin sunulmaya başlaması dolayısıyla 1 Nisan tarihinde İstanbul’da düzenlenen “4.5 G Türkiye” törenine katıldığını duyurdu.

Törene, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve SSM’den katılan bürokratların yanı sıra Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Netaş, Argela gibi firmaların yetkilileri de katıldı.

Törende konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker, ULAK Projesi hakkında bilgi vererek, üzerinde 3 yıldır gece gündüz çalışılan ULAK baz istasyonu geliştirme projesinin geldiği aşamayı anlattı. Ürünün artık canlı şebekede kullanılması gerekliliğini vurguladı. Proje kapsamında 4.5 G standartlarına uygun yüksek güçlü baz istasyon tasarlandığını ifade eden Şeker, ULAK projesi sivil alanda devletin destek verdiği en büyük projedir dedi.

Daha sonra konuşan, ULAK Proje Yöneticisi Hakan Aksu tarafından, ULAK Baz İstasyonu hakkında katılımcılara teknik bilgi verildi. Aksu, ULAK’ın yabancı ürünlerle rekabet edebilir hızlara eriştiğini belirtti.

“Kaynak: http://www.savunmahaber.com/aselsan-4-5g-turkiye-toreninde-ulaki-anlatti/