Aktif Bank Metaverse’de bir ilki gerçekleştirdi

Türkiye’nin en kapsamlı finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyet gösteren Aktif Bank, dijital bankası N Kolay ile isim sponsoru olduğu N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nun basın toplantısını eş zamanlı olarak Metaverse’te gerçekleştirdi. Decentraland’deki Aktif Bank’a ait alanda yapılan etkinliğe yoğun katılım oldu. Kullanıcılarına spor ve eğlence biletleme platformu markası Passo ile bu evrende yepyeni deneyimler sunmayı hedefliyor.

Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu, “Yakın zamanda Decentraland’de yer alan ilk ve tek Türk bankası olmuştuk. Hemen akabinde de dijital bankamız N Kolay ile isim sponsoru olduğumuz N Kolay İstanbul Yarı Maratonu basın buluşmasını, İBB ve Spor İstanbul iş birliğiyle iki tarafta da eş zamanlı ve aynı kurguda olacak şekilde düzenleyerek Metaverse’te de yapılmasını sağladık. Böylece spor alanında hem fiziki mekanda hem Metaverse’te senkronize gerçekleştirilen ilk basın toplantısına imza attık. Bu bizim için yenilikçi bir deneyim. Metaverse’teki deneyimin inşasında gaming ve tasarım konularında uzmanlaşmış ve son dönemde Metaverse projelerine odaklanmış Black Studio ile iş birliği yaptık.” dedi.

Numanoğlu sözlerini, “Bir yatırım bankası olmanın ötesinde Türkiye’nin en büyük finansal teknolojiler ekosistemi oluşumuzun avantajını müşterilerimiz için kullanacağız. İlk etapta, Lifestyle SuperApp’e dönüşüm yolculuğuna çıkardığımız etkinlik biletleme markamız Passo ile bu platformda yenilikçi projeler geliştiriyoruz, çok yakında duyuracağız. Metaverse, etkinlik, biletlerin NFT token olabilmesi gibi tüm bu bileşenlere bakınca, bu platforma çok uygun bir deneyim tasarımı sürecinde olduğumuzu söyleyebilirim” şeklinde tamamladı.