Zyxel’den yeni uç nokta güvenlik çözümü: Astra

Güvenlik ve bulut destekli ev ve iş çözümleri sunan Zyxel Networks, hibrit çalışmanın yükselişi ile küçük ve orta ölçekli işletmelerde ortaya çıkan güvenlik ihtiyaçlarına karşılık yeni bulut tabanlı uç nokta güvenlik hizmeti Astra’yı pazara sundu.

Zyxel’in yeni çözümü Astra, Dark Web Monitor, IP/URL İtibarı ve Web Filtreleme yetenekleri dahil olmak üzere güvenlikle ilgili tüm kontrolü ilgili işletme yöneticisine sağlayarak, çalışanların cihazlarının ofis dışındayken bile izlemesini ve güvenliklerinin sağlanmasını mümkün kılıyor. Bulut tabanlı Astra’nın tehdit istihbaratı veri tabanı otomatik olarak güncelleniyor ve gerçek zamanlı olarak uç noktalara gönderiliyor. Bu sayede her zaman güncel kalan Astra için kullanıcıların manuel olarak güncellemeleri indirmelerine ve çalıştırmalarına gerek kalmıyor.

Astra, ağ yöneticilerinin, bu yıl içinde piyasaya sürülecek masaüstü sürümüyle yepyeni bir mobil uygulama aracılığıyla uzak cihazlardaki güvenlik ayarlarını kolayca izlemesine ve kontrol etmesine olanak tanıyor. Bu birleşik platform, ihtiyacı olan ekiplere anında görünürlük ve erişilebilirlik sağlayan uyarıları, raporları ve olay analizlerini bir araya getiriyor. Astra uygulaması, cihaz performansından ödün vermeden kullanıcıları kimlik avına ve istismar saldırılarına karşı korumak için mobil cihazlara da kurulabiliyor.

Astra uygulaması şu anda, iOS ve Android uygulama marketlerde lisanslı bir hizmet olarak yer alıyor. Ayrıca Zyxel, bu yılın sonlarında Astra’nın bir masaüstü sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor. Her lisanslı kullanıcı, Astra’yı en fazla iki uç noktaya kurabiliyor. İşletmeler, 999 çalışana kadar lisans satın alabiliyor ve hepsini tek bir Astra portalından yönetebiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE