Zyxel Nebula için 15’inci güncelleme yayınlandı

Güvenli ve bulut destekli ağ çözümleri şirketi Zyxel Networks, bugün yaptığı açıklamayla, popüler bulut tabanlı ağ yönetim platformu Nebula için 15’inci büyük güncellemeyi yayınladığını duyurdu.

Nebula, aldığı P15 güncellemesi ile geri bildirimleri yanıtlayan gelişmiş bir kullanıcı deneyimi, kolaylaştırılmış lisans satın alma ve küçük ve orta ölçekli işletmeler için kurulumda kolaylık sağlayan bağlantı özelliklerine sahip oldu.

Yeni güncelleme, müşterilerin Nebula uyumlu lisansları doğrudan yönetim portalı üzerinden satın almalarını sağlayacak. Güncelleme, genellikle lisans satın almak için farklı yollar deneyerek boşa zaman harcayan profesyonel kullanıcılar ve küçük işletmeler için ideal bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Nebula Kontrol Merkezi’ndeki (NCC) Zyxel Marketplace e-ticaret platformu, süreci otomatikleştirerek kullanıcıların çevrimdışı satın almaya göre 10 kata kadar daha hızlı bir şekilde lisans satın almasına olanak tanıyor. Bu sayede küçük ve orta ölçekli işletmeler zamandan ciddi bir tasarruf elde ediyor. Zyxel, kanal iş ortakları için çevrimdışı veya çevrimiçi lisanslama platformu Circle aracılığıyla satın alma konusunda da esnek seçenekler sunuyor.

Ücretsiz deneme ve donanım yazılımı yükseltme avantajları

Yeni güncelleme ayrıca ücretli özellikler için 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü de getiriyor. Bu sayede küçük ve orta ölçekli işletmeler Nebula’nın tüm avantajlarını herhangi bir ücret ödemeden öncesinde deneme fırsatı elde etmiş oluyorlar. Bu deneme mekanizması, aynı zamanda, gösterge panosu genelinde tutarlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Gelen güncelleme ile Nebula kullanıcıları ayrıca donanım yazılımı yükseltmelerinde daha fazla esneklik elde edecek. Buna göre zamanlama, sürüm tercihleri ve daha fazlasını istedikleri gibi yönetebilecekler. Yeni seçenekler arasında, yazılımının en son veya en kararlı sürümlerini otomatikleştirme, zamanlama, erteleme veya manuel olarak yükseltme özelliği de yer alıyor.