ZTE’nin, “Industry 5G Core White Paper’ı” Yayınladı

Mobil internet için büyük bir uluslararası telekomünikasyon, kurumsal ve tüketici teknolojileri çözümleri sağlayıcısı olan ZTE firması, “Industry 5G Core White Paper”ı yayınladı. 29 Haziran’da kamuoyuyla paylaşılan “Beyaz Kitap”ta, dikey endüstriler ve üç özel ağ dağıtım modu hakkında derinlemesine bir analiz ile çeşitli öngörülere yer verildi. Dijital dönüşümü mümkün kılmak için ise Industry 5G Core çözümü önerildi.

5G’nin ticarileşmesinin hızlanmasıyla birlikte 5G dikey pazarları da büyük ölçekli gelişmeler aşamasına girdi. Bununla birlikte, hala farklı gereksinimleri olan birçok dikey endüstri bulunuyor. Örneğin, üretim, ulaşım, enerji, kamu güvenliği başta olmak üzere birçok sektör; ağ kapsamı, güvenilirlik, güvenlik yalıtımı, veri gizliliği ve ağ kontrolü için farklı ihtiyaçlara sahip. ZTE’nin yayınladığı Beyaz Kitap’ta (Teknik Doküman), sektörlere özel ağların çeşitlendirilmiş ve farklılaştırılmış gereksinimlerini karşılamak için endüstriyi “i5GC” ürünüyle tam olarak güçlendirmek; bulutu ve şebekeyi “iCube” ürünüyle entegre etmek; ToBeEasy ürünüyle hızlı dağıtım, İşletme ve Bakımı kolaylaştırmak öneriliyor. Bunun için ise Industry 5G Core çözümü tavsiye ediyor.

Beyaz Kitap’a göre, Industry 5G Core; basitleştirilmiş, standart, yerleşik ve hepsi bir arada bulut ağı gibi senaryo donanımlarını tam sağlıyor. Endüstriler ihtiyaçlarını karşılayacak modelleri seçebilir. En basit model bile tek sunuculu i5GC olabilir. Industry 5G Core ile yazılım formları serisi desteklenirken, ağ işlevleri de endüstri gereksinimlerine göre ayarlanabiliyor, esnek bir şekilde örtüşüyor veya genişletilebiliyor. İhtiyaca göre özelleştirme gereksinimlerini karşılamak için söz konusu çözüm yalnızca temel 5G bağlantı yetenekleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda 4G/5G birleşik erişim, endüstri sesi, 5G LAN, TSN ve bulut-şebeke entegrasyonu gibi “bağlantı” üzerindeki yetenekleri de geliştiriyor.

Industry 5G Core, “basit”, “özel” ve hızlı otomatik dağıtım yeteneği ile çeşitli sektörlerde 5G’nin uygulanmasını da hızlandırıyor. Özel şebekenin otomasyon ve akıllılık yeteneklerini kapsamlı bir şekilde geliştirirken, genel ekonomik verimliliğin iyileştirilmesini de arttırıyor.

Dijital ekonomi çağında, endüstriyi güçlendirmek için açıklığı ve birlikte yaşamayı benimseyen ZTE, 5G’yi daha fazla keşfetmek, endüstriyi 5G ile yeniden tanımlamak ve dijital ekonominin refahını teşvik etmek için küresel ortaklarla/paydaşlarla birlikte çalışmayı sürdürüyor.

Teknik incelemeyi görüntülemek ve indirmek için buraya tıklayın:

https://res-www.zte.com.cn/mediares/zte/Files/PDF/white_book/202106291036.pdf