ZTE CEO’su Xu Ziyang Barselona’da düzenlenen 2021 Mobil Dünya Kongresi’nin Açılış Töreninde Konuştu: Dijitalleşmeyi Hızlandırın, Zekâ ile Güçlendirin

Telekomünikasyon, mobil internet, kurumsal ve tüketici elektroniğine yönelik küresel çapta çözümler sağlayan teknoloji devi ZTE’nin CEO’su Xu Ziyang’ın İspanya’da düzenlenen 2021 Mobil Dünya Kongresi’nin açılış töreninde konuştu, “Dijitalleşmeyi Hızlandır, Zekâ ile Güçlendir” dedi. Sanal olarak gerçekleşen konuşmada Ziyang, büyük ölçekli ticari 5G uygulamalarıyla, 5G yatırımlarının kendini yenileyen bir gelişim dönemine girdiğini söyledi. ZTE’nin yaptığı 5G lansmanının üzerinden iki yıl geçtiğine dikkat çeken Ziyang, Nanjing’deki 5G Akıllı Üretim Üssü’nde “5G Tarafından Desteklenen Akıllı Üretim” ile insan gücü, kusur oranı ve üretim döngüsü önemli oranda azalırken verimliliğinin yüzde 40 arttığını bildirdi.

Xu Ziyang, dünya genelinde 90’dan fazla operatör ve 500 partnerle birlikte, geniş kapsamlı yenilikçi 5G uygulamalarını araştırdıklarını belirtti. Ziyagn “15’ten fazla sektör endüstrisinde büyük kullanım örnekleri geliştirildi, olumlu sonuçlar alındı. 5G ve diğer birçok yeni bilgi teknolojisinin getirdiği değişikliklerin Tayland’daki fabrikalarda, Belçika’daki limanlarda, Avusturya’daki çiftliklerde, Çin’de ise üretim, ulaşım, elektrik şebekesi ve çevre koruma alanlarında gerçekleştiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz.” dedi. Henüz erken aşama olmasına rağmen 5G uygulamalarının gittiği yönün de belli olmaya başladığını kaydeten ZTE CEO‘su bunları “bireyleri güçlendirmek, duyguların sınırlarını genişletmek, sonsuz olasılıklar yaratmak, dijital uçurumu kapatarak hedef grupları güçlendirmek, endüstri devrimini teşvik eden endüstrileri güçlendirmek” olarak sıraladı.

Günümüzde sahip olunan yenilikçi uygulamaların ölçek ekonomileri ve iş modellerine dayalı olarak daha detaylı geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Ziyang şunları söyledi: “5G, iki yılı aşkın bir süredir ticari kullanıma girmesine rağmen, hala erken aşamadadır. Bu teknolojinin ticari başarısını güvence altına almak için ekosistem geliştirme ve iş modellerinde yenilik yapmak için birlikte çalışmalıyız. Kendini endüstrinin ve ekosistemin gelişimine adamış olan ZTE, temel teknolojiler, E2E DICT ürünleri ve çözümleri, bulut bileşenleri ve 5G yenilikleri konusunda zengin deneyim kazanmıştır. Bu temel yetenekleri tüm endüstri ve ekosistem ortaklarına açmaya hazırız. Bu trendin bizi nereye götüreceğini görmek beni heyecanlandırıyor. Kazan-kazan temelinde bir geleceği kucaklamak için birlikte çalışalım.”