ZSR Patlayıcı, Yerli Mühimmatları ile IDEF 2021’de

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi kuruluşlarından biri olan ZSR Patlayıcı, Türk mühendisliğinin ürünü hafif silah mühimmatlarını IDEF 21, “15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı”nda sergileyecek.

15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2021, 17-20 Ağustos tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye ve dünyanın savunma sanayi devlerinin buluşma platformu olan fuara, yurt içi ve yurt dışından binin üzerinde firmanın katılması bekleniyor.

Türkiye’nin savunma sanayi alanında geldiği noktayı tüm dünyaya gösterecek olan fuarda yerli ve milli silahlar görücüye çıkıyor. Hava, kara ve deniz platformları, yerli yapım helikopterler, uçaklar, füze sistemleri, insansız hava araçları, son teknolojiyle geliştirilen yeni sistemler ile yerli mühimmat sergilenecek. Fuarda yer alan yerli firmalardan biri de ZSR Patlayıcı Sanayi AŞ.

Türkiye’yi mühimmat sahasındaki dışa bağımlılıktan kurtarma, yerli ve milli üretim yapma hedefiyle 1995 yılında yola çıkan firma, son teknoloji kullanılarak %100 yerli imkânlarla üretilmiş mühimmatlarını IDEF 21’de sergileyecek. Balıkesir’de faaliyet gösteren ZSR Patlayıcı Sanayi AŞ, NATO standartlarına uygun, ulusal tesis güvenlik belgesine sahip tesislerinde, hafif silah mühimmatı, av ve spor fişekleri, ses mermileri, tramvatik fişekler üretimi yapmaktadır. Türkiye’de savunma sanayi sektörünü geliştirme misyonu ile hareket eden ZSR Patlayıcı’nın, NATO standartlarına uygun ürettiği 9×19 / 5.56×45 / 7.62×39 / 7.62×51 / 12.7×99 mm fişekleri ülkemizdeki Emniyet güçlerinin ihtiyacını karşılamakta. Firma Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika kıtalarında birçok ülkeye de fişek ihraç ediyor. ZSR Patlayıcı, IDEF 2021’de Salon 3, No: 312 A/B standında ziyaretçilerle buluşacak.

50 ÜLKE KATILIYOR

İstanbul’da düzenlenecek ve savunma sanayisinin yurt içi ve dışındaki önemli aktörlerini, tedarik makamlarını ve ülke heyetlerini buluşturan IDEF 2021’de, 7 bin metrekareyi aşan sergileme alanıyla ziyaretçilerini karşılayacak. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen fuar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde ve Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda düzenleniyor. Dört gün sürecek fuara 50’den fazla ülkeden katılım bekleniyor.