YouTube: ‘’Herkese açık kullanıcı adlarının kullanıma sunuyoruz’’

Video platformu olan YouTube, herkese açık kullanıcı adlarının kullanılacağına dair işaret verdi.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan YouTube, ‘’YouTube’da herkese açık kullanıcı adlarını kullanıma sunuyoruz. Bu, içerik üreticileri ve diğer kullanıcıları bulup etkileşim kurmanızı sağlayacak yeni bir özelliktir. Herkese açık kullanıcı adları, kanal adlarından farklıdır ve her kanal için benzersizdir.’’ dedi. YouTube’da kendi tarzınızı, seçtiğiniz herkese açık kullanıcı adınızla yansıtmanızı sağlayan bu özellik hakkında YouTube, ‘’Herkese açık kullanıcı adınız; kanalınızın ana sayfası, arama sonuçları, Shorts akışında yorumlar ve topluluk gönderileri gibi bazı YouTube platformlarında gösterilecek.’’ ifadelerini kullandı.

Yeni gelen bu özelliğin önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıma sunulacağı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Ayrıca herkese açık kullanıcı adının otomatik olarak kanalların yeni YouTube URL’si haline geleceği ve kullanıcıların kanalları keşfetmesine olanak sağlayacağı vurgulandı.

YouTube, herkese açık kullanıcı adlarını belirlemeyenler için 14 Kasım 2022’ye kadar belirlemeleri gerektiği, aksi takdirde herkese açık kullanıcı adlarının YouTube tarafından otomatik olarak atanacağına dikkat çekti.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE