Yerli ve milli silahlar SAHA EXPO 2022’de görücüye çıktı

SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, dün İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Savunma, havacılık ve uzay teknolojileri sanayinde faaliyet gösteren 750 yerli ve 250 yabancı firmayı bir araya getiren SAHA EXPO ’da havacılık, denizcilik ve uzay sektörlerinde stratejik öneme sahip birçok ürün ilk kez tanıtıldı.

Fuarda; BAYKAR, ASELSAN, TUSAŞ (TAI & TEI), ROKETSAN, HAVELSAN, OTOKAR, BMC, STM, FNSS, TAIS, LEONARDO UK, THALES, DASSAULT SYSTEMES, BARZAN, FED JSC IVCHENKO-PROGRESS ve MOTOR SICH gibi dünya çapında tanınan firmalar stantlarında ürünlerini tanıtma fırsatı yakaladı.

SAHA EXPO 2022’nin katılımcıları arasında Libya Başbabakanı Abdülhamid Dibeybe, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 11 bakan, genelkurmay başkanları ve kuvvet komutanları yer aldı.

SAHA EXPO açılış töreninde konuşan Mustafa Varank, savunma sanayi yatırımlarına sayısız teşvik ve destek verdiklerini hatırlatarak, SAHA EXPO katılımcılarına “tüm imkanlardan faydalanın” mesajını verdi:

“60 bin metrekare kapalı alanda kurulmuş, dünyanın en büyük savunma sanayi fuarlarından biri olan SAHA EXPO oldukça kıymetli bir fuar. SAHA EXPO’da Türkiye’den 567, 56 farklı ülkeden de 390 misafir firma en gözde ürünlerini sergileyecekler. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak hem firmalarla hem de gelen misafirlerimizle görüşmeleri gerçekleştireceğiz. Ben buradan tüm katılımcılara bir çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen SAHA EXPO’nun sunmuş olduğu imkanlardan ziyadesiyle faydalanın. Burada küçük ölçekli de olsa kurulacak her bir iş birliği yarınların güçlü ortaklıklarına kapı aralayacaktır.”

25 Ekim’de kapılarını açan SAHA EXPO, 25-26-27 Ekim tarihleri arasında profesyonellerin, 28 Ekim tarihinde de halkın ziyaretine açık olacak.

Kaynak: https://www.dijitalekonomi.com.tr/

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE