Yeni uçaksavar CANiK M2F göreve hazır!

Samsun Yurt Savunma (SYS) Genel Müdürü C. Utku Aral, CANiK M2 QCB’nin yeni gelişmiş daha hızlı versiyonu olan yeni uçaksavar CANiK M2F’in artık göreve hazır olduğunu duyurdu.

SYS bünyesinde faaliyet gösteren CANiK, 4-5 Ekim’de, Ankara’da ikincisi düzenlenen Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi (Defence Logistics Support Summit-DLSS) Fuarı’na tüm entegre ürün ve aksesuarları ile birlikte katıldı.

CANiK ürünleriyle ilgili son gelişmeleri paylaşan SYS Genel Müdürü C. Utku Aral,
“Bu ayın ilk yarısında İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına, Savunma Sanayii Başkanlığımızın koordinesinde 750 adet ağır makineli tüfeğimizin teslimini tamamlayacağız. Bunun yanı sıra CANiK M2 QCB’nin daha hızlı versiyonu olan CANiK M2F’in testleri tamamlandı. Böylelikle CANiK M2 ailesinin yeni üyesi de artık göreve hazır hale gelmiş oldu. Aynı zamanda 30×113 milimetre top üretimi yapan ve alanında dünyada 5 firmadan biri olan İngiliz ‘AEI Systems’ firmasını satın almış olmamız ile birlikte deniz, hava ve kara platformları için stratejik öneme sahip olan orta kalibre topları da ülkemize kazandırdık” şeklinde konuştu.

Tabancanın yanı sıra uçaksavar ve orta kalibre top kullanıcılarının en iyi şekilde ihtiyaçlarını sağlamak üzere bütün hazırlıkları yaptıklarını belirten Utku Aral, “Önümüzdeki günlerde SAHA EXPO 2022’de yepyeni sürprizlerle karşınıza çıkacağız. Bununla birlikte ülkemiz silah sanayinde ilk kez kullanıcıya entegre lojistik destek (ELD) sağlayacak şekilde hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE