Yeni teknolojilerin takip edilmesi gerekiyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin destekleriyle 17 Mart 2022 tarihinde Ankara’da BTK Merkez Binası’nda bu yıl 6’ncısı düzenlenen e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Pavotek Teknoloji ve İnovasyon Müdürü Murat Şişman etkinlik hakkındaki görüşlerinden ve havacılık sektöründe siber bilişim bilincinin oluşturulması açısından atılması gereken adımlardan bahsetti.

e-Safe’in hemen hemen bütün etkinliklerine katıldığını dile getiren Murat Şişman, “Bu tür etkinlikleri özlemişiz. Gayet hoş oluyor. Güzel başladı” dedi.

Havacılık sektöründe siber bilişim bilincinin oluşturulması açısından atılması gereken adımlara da değinen Şişman, “Yeni teknolojilerin takip edilmesi gerekiyor. Özellikle sinyal alanında çok kritik zafiyetler bulunuyor. Bunlar yeni teknolojilerle ilgili. Yeni teknolojiler ile bu açıkların kapatılması gerekiyor. Özellikle havacılık sektöründeki sivil havacılığın önemli danışmanlıklar alması gerekiyor” şeklinde konuştu.

VİDEO: 99
BAŞLIK: Yeni Teknolojilerin Takip Edilmesi Gerekiyor
KONUŞMACI: Murat Şişman – Pavotek Teknoloji ve İnovasyon Müdürü

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE