Yeni Kurulan E-İhracat, Dijital Pazarlama, Davranışsal Kamu Politikaları ve Yeni Nesil Teknolojiler Dairesi Başkanlığına Hasan Önal Atandı

Dubai Ticaret Ataşesi Hasan Önal, yeni kurulan E-ihracat, Dijital Pazarlama, Davranışsal Kamu Politikaları ve Yeni Nesil Teknolojiler Dairesi Başkanlığına getirildi.  Atamayla ilgili konuşan ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, ‘‘Daha önce ülkemiz adına Ticaret Bakanlığı bünyesinde önemli görevlerde yer alan Önal’ı yeni görevi için tebrik ediyoruz. Bu alanda sahip olduğu bilgi ve birikimleri ile önemli çalışmalara imza atacağına inanıyoruz” dedi.

Geçtiğimiz yıl pandemi döneminde Dubai ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek adına sanal ticaret heyeti ile e-ihracat köprüsünün kurulmasına liderlik eden Dubai Ticaret Ataşesi Hasan Önal, yeni kurulan e-ihracat, Dijital Pazarlama, Davranışsal Kamu Politikaları ve Yeni Nesil Teknolojiler Dairesi Başkanlığı’na getirildi. İlgili atama hakkında konuşan Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi,‘‘Geçtiğimiz yıl 23 firmamızın, körfez pazarının en büyük e-ticaret ve lojistik platformlarının yöneticileri ile birebir olarak görüşme yaptığı sanal ticaret heyeti ile e-ihracat köprüsünün kurulmasına liderlik eden Önal’ı yeni görevi için tebrik ediyoruz. Bu alanda sahip olduğu bilgi ve birikimleri ile önemli çalışmalara imza atacağına inanıyoruz. Pandemi döneminde rekor büyümeye imza atan e-ticaret sektörü geçen yıla oranla yüzde 85 büyüme gösterdi. Bu alanda yeni gelişmeler ve doğru politikaların geliştirilmesiyle e-ticaret sektörünün 2021 hedefi olan 400 milyar lirayı geçeceğini düşünüyoruz. e-ihracat alanında büyük bir potansiyele dahil olan sektörümüzün yeni çalışmalarla birlikte bu alanda da ivme yakalayacağına inanıyoruz” dedi.