Yeni bulut tabanlı siber güvenlik platformu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Logo Siber Güvenlik Genel Müdürü Mustafa Hakan Hintoğlu, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

Çok çeşitli kamu kurumlarıyla çok güzel ve verimli projeler yaptıklarını dile getiren Hakan Hintoğlu, “Çalışma hayatının yeni düzenine göre çözüm geliştirmeye devam ettik. Çalışma hayatımızda iki büyük değişim yaşanıyor; bir tanesi uzaktan çalışma, diğeri de kurumsal uygulamaların buluta çıkması. Bu ikisi siber güvenlik alanında ciddi meydan okumalar ortaya çıkarıyor. Bizde bunlara yönelik bulut tabanlı yeni bir siber güvenlik platformu geliştirdik” dedi.

2022 yılına ilişkin planlarından da bahseden Hintoğlu, “Birinci planımız; bu yeni güvenlik platformumuzun sahada yaygınlaştırılması ve daha da geliştirilmesi. İkincisi; güvenlik duvarı ürün ailemizin yine geliştirilmesi” ifadelerini kullandı.

VİDEO: 81
BAŞLIK: Bulut Tabanlı Yeni Siber Güvenlik Platformu
KONUŞMACI: Mustafa Hakan Hintoğlu – Logo Siber Güvenlik Genel Müdürü