Yapılan bir değişiklik tüm doğruları değiştirir

4-6 Mayıs 2023 tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilen Girişim ‘23 Zirvesi’nde Dijital Gündem TV’ye konuşan Türk Dünyası Mühendis Mimarlar Birliği (TDMMB) Çalışma Komisyonları Başkan Yardımcısı Yasemin Kuleyin, Web 3 konusunda Türkiye’deki girişimcilik ve inovasyon ekosisteminin hangi noktada olduğunu açıkladı.

Yasemin Kuleyin, bunun belirli koridorlarda gerçekleştiğini düşündüğünü söylerken, örnek olarak ‘bitmeyen öğrencilik hayatını’ verdi. Bildiğimiz herşeyi doğru olarak kabul etsek bile bu öğrencilik sisteminde öğrendiklerimizi unutmamız gerekebileceğini dile getiren Kuleyin, yapılan yeni bir değişikliğin bütün doğruları değiştirdiğini ifade etti.

Yasemin Kuleyin konuşmasını şu şekilde devam ettirdi: ” Bu hız içindeki sistemin, belli şartları var. Bu oyunun belli şartları var ve oyunun kurallarına göre oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu da sizi sürekli araştırmak, gündemi takip etmek, yeni teknolojilerden haberdar olmak ve o teknolojiyi hayatınızda kullanabilme yeteneğine bağlı hale getiriyor.”

VİDEO: 140
BAŞLIK: Yapılan Bir Değişiklik Tüm Doğruları Değiştirir
KONUŞMACI: Yasemin Kuleyin – TDMMB Çalışma Komisyonları Başkan Yardımcısı
RÖPORTAJ: Fethi Türkel

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE