Yapay zekânın tasarladığı kolonyalara 2 ödül birden!

Tasarist, isminden ambalajına kadar yüzde 90’ını yapay zekâ tarafından tasarlanan Endemic Verse kolonyalarıyla dünyanın en prestijli yarışmalarından iki ödülle döndü.

Bir süredir devam eden çalışmaları sonucunda Tasarist ekibi, insanlık tarihinin yüzde 90’ı yapay zekâ ile tasarlanmış ilk markası Endemic Verse kolonyalarını online satışa sunmuştu. Kısa sürede büyük ilgi gören kolonyalar, dünyanın pek çok ülkesinden binlerce tasarımın katıldığı Amerika’da düzenlenen MUSE Design Awards ve NY Product Design Awards yarışmalarından “Silver” ödüllerine layık görüldü.

Tasarist Yaratıcı Direktörü Musa Çelik kazandıkları ödüllere dair, “Kolonya gibi tozlu bir kategoriyi yapay zeka ile yeniden ele almamızın sebebi eski ve yeniyi bir araya getirip tasarımın gücünü ortaya koymaktı. Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından aldığımız bu iki ‘Silver’ ödül de tasarımın gücünü kanıtlamamıza destek olduğu için haklı gururunu yaşıyoruz. Uluslararası yarışmalar, özellikle yerli tasarımcılar için global arenadaki bilinirliğin anahtarı niteliğinde, insanlık tarihinde bir ilki gerçekleştirdiğimiz bu çalışmamızda da ödüle layık görülmekten oldukça memnunuz” şeklinde konuştu.

Metin yazarı da tasarımcısı da yapay zekâ botları

Alanında dünyada bir ilk olma özelliğine sahip Endemic Verse kolonyalarının tasarımcısı da metin yazarı da yapay zekâ botları. Ürün görsellerini tasarlarken Mid Journey, marka adı, çeşit adları ve pazarlama metinlerinde ise Rytr isimli yapay zekâ botlarının kullanıldığı Endemic Verse’ün marka oluşturma sürecinde insan müdahalesi yalnızca gramer düzeltmelerinde oldu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE