Yapay zekalı Microsoft Edge tarayıcısı için önemli bir güncelleme geliyor

Microsoft, Edge tarayıcısına daha önce hiç olmadığı kadar konsantre olmuşa benziyor. Yazılım devi Edge’e tarayıcı içi görsel düzenleme özelliği gibi birçok yenilik getiriyor.

Microsoft, Edge internet tarayıcısına çok yakın bir zamanda önemli seviyede özellik güncellemeleri getirecek. Microsoft şu anda yeni yapay zeka destekli Bing Image Creator’ı Edge kenar çubuğuna eklemişti. Bundan çok önce Bing arama motorunun ChatGPT benzeri mesajlaşma özelliğinide kenar çubuğuna yerleştirilmişti. Şimdi ise bundan çok daha fazlası geliyor.

Edge’e büyük yenilikler yolda!

Microsoft, paylaştığı blog gönderisinde Edge’e çok kısa bir zaman içerisinde internet görüntülerini hem kaydetme hem de düzenleme özelliğini ekleyeceğini açıkladı. Böylece bir dizi farklı edit uygulamasına ihtiyaç olmayacak. Bu yenilik ile PC veya MacOS’ta tarayıcı içerisinde herhangi bir internet görüntüsüne sağ tıklayarak düzenleyebilmek mümkün hale gelecek. Bu menüden kırpma, ışık, renk ve filtreleme düzenlemeleride yapılabilecek.

Edge’e gelen diğer bir yenilik ise Drop olarak isimlendiriliyor. Edge kenar çubuğuna dahil edilecek ve Edge’e bir cihazdan başka bir cihaza fotoğraf, not ve diğer bir çok dosyayı paylaşabilme olanağı sağlayacak. Bunun yanı sıra Edge’in verimlilik modunda da bazı düzenlemeler gerçekleştiriliyor. Örneğin, dizüstü bilgisayarınızın pili bitmeye yaklaştığında Edge otomatik bir şekilde pil kullanımını azaltabilmek için kendini verimlilik moduna alıyordu. Şimdi ise iki yeni ‘Dengeli Tasarruf’ ve ‘Maksimum Tasarruf’ modları ekleniyor. Bütün bu yeniliklerin gelecek Edge sürümlerinde olması öngörülüyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE