Xiaomi 12 Lite Türkiye’de satışta!

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Xiaomi 12 Lite, Türkiye’de 16 bin 499 TL ile satışa çıktı.

7,29 milimetre kalınlıkta ve yalnızca 173 gram ağırlığında olan Xiaomi 12 Lite, Açık Yeşil, Açık Pembe ve Siyah olmak üzere üç farklı renkle öne çıkıyor.

Cihaz, büyük bir HM2 sensörden güç alan 108MP ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera ve her açıdan yüksek çözünürlüklü görüntüleri ayrıntılı olarak yakalamaya olanak tanıyan 2MP makro kameradan oluşan stüdyo düzeyinde üçlü kamera kurulumunu içeriyor.

GD2 sensörü ve otomatik odaklama özelliklerine sahip olan 32MP ön kamera, iyileştirilmiş netlik ve renklerle ultra net selfieler çekilmesine olanak tanıyor. Cihaz ayrıca, gerçek hayattaki bokeh efektini simüle etmek için derinlik tahmini ve portre matlaştırmadan faydalanan Xiaomi’nin kendi geliştirdiği algoritmasıyla güçlendirilen otomatik HDR’li Selfie portre modu ve Xiaomi Selfie Glow (iki yumuşak LED) ile tamamlanan ön kameraya da sahip.

Tüm bunlara ek olarak Xiaomi 12 Lite, görüntü düzenleme için insanları, kedileri ve köpekleri otomatik olarak tanımlayan ve öne çıkaran profesyonel bir düzenleyici olan Magic Cutout, çeşitli tarzlarda vloglar oluşturmak için 19 şablona sahip olan Vlog modu ve kullanımı kolay sinematik filtreler ve One-Click AI gibi bir dizi görüntüleme özelliğiyle birlikte geliyor.

5G performansı ve 67W turbo şarj

Xiaomi 12 Lite, amiral gemisi düzeyinde 5G performansı sunmak için Snapdragon 778G çipset ile donatıldı. 6nm süreçle üretilen 8 çekirdekli SoC, performans ve güç tüketimi arasında denge kuruyor ve 5G’den en iyi şekilde faydalanılmasına olanak tanıyor. Çok katmanlı soğutma sistemi, her açıdan sorunsuz bir deneyim için verimli ısı dağılımı sağlıyor.

Xiaomi 12 Lite’ın 4 bin 300mAh pili, tam gün kullanımı kolayca desteklerken, 67W turbo şarj, kullanıcıları hareket halinde tutmak için yalnızca 41 dakikada pilin yüzde 100’e kadar şarj olmasına olanak tanıyor. Akıllı telefonun uzun vadeli pil sağlığını uzatmaya gelince, Xiaomi’nin akıllı şarj algoritması Xiaomi AdaptiveCharge, gece boyunca şarj stratejisini optimize etmek için kullanıcıların gece şarj modellerini öğrenerek, kullanıcı uyanmadan hemen önce cihazın tamamen şarj olmasına olanak tanıyor.

Xiaomi 12 Lite, 6.55 inç AMOLED ekran ve HDR10+ ve Dolby Vision özellikleriyle birlikte geliyor. Cihaz ayrıca, daha akıcı bir deneyim için 120Hz’e kadar ekran yenileme hızı ve 240Hz dokunmatik örnekleme hızı ile donatıldı. Sunlight Mode 3.0, Reading Mode 3.0 ve True Display gibi özellikler de sahip olan Xiaomi 12 Lite ayrıca bir çift stereo hoparlör ve Dolby Atmos uzamsal ses teknolojisi içeriyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE