Windows 11’de yeni özellik güncellemesi

Microsoft, Windows 11’e “Remote Help (Uzaktan Yardım), Kimlik Avı Koruması, Dosya Gezgini, Yeni Toplantı Özellikleri ve Windows 365” olmak üzere bir çok yeni özellik güncellemesi geldiğini duyurdu.

Remote Help (Uzaktan Yardım) özelliği ile IT (Bilgi teknoloji) personelleri kullanıcıların izni dahilinde yetki sahibi olup, bilgilerine erişerek daha kolay yardımcı olabiliyor.

Microsoft Defender SmartScreen için kullanıcıların Microsoft hesabı kimlik bilgilerini güvenilir olmayan bir web sitesine girmek üzere olduğunu algılayan yeni koruma sistemi ise, kullanıcıların hangi sitelerin güvenilir ve hangilerinin tehlikeli olduğunu anlamalarına yardımcı olacak.

Yeni özellik güncellemelerinden birisi olan Dosya Gezgini penceresinde, birden fazla sekme açma özelliği kullanıma sunulurken, Dosya Gezgini’nin artık bir başlangıç sayfası bulunuyor ve buradan hem yerel hem de uzaktaki, buluttaki dosya ve klasörlere erişmek mümkün oluyor.

Microsoft’un Windows 11’deki görüntülü toplantıların kalitesini arttırmak için “Akıllı Toplantı” olarak adlandıran yeni toplantı özellikleri ise şunlar: Ses Odağı, Göz Teması, Otomatik Çerçeveleme ve Portre Modu.

Yeni Windows 365 ile Autopatch adlı yeni bir otomatik yama yönetimi hizmeti ise, Windows 11 bilgisayarların her zaman güncel olmasını sağlayacak. Bu yeni uygulama yönetimi işlevi, insanların uzaktan çalışmaya geçişinden bu yana giderek yaygınlaşan güvenli BYOD kurulumlarının etkinleştirilmesine de yardımcı olacak.

Ayrıca Windows 365’e gelen üç yeni özellik de şu şunlar: Windows 365 Boot, Windows 365 Switch ve Windows 365 Offline. Genel olarak gelen Windows 365 yenilikleri, kullanıcılara bulut masaüstüne daha kolay bir erişim sağlamak için tasarlanmış olmakla beraber aynı zamanda internet bağlantısının bulunmadığı durumlarda da işlevselliği koruyacak. Windows 365 Boot ile kullanıcılar, hız açısından bariz kazanımlarla başlangıç ekranından doğrudan bulut PC’lerini başlatabilecekler. Windows 365 Offline ise kullanıcıların bulut PC’lere çevrimdışıyken de erişim sağlamasına olanak tanıyacak. Buna ek olarak Windows 365 Switch ile de kullanıcılar bulut PC ve fiziksel PC arasında geçiş yapabilecek.