WIN EURASIA’da 5G teknolojisine yoğun ilgi

Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen sanayi fuarı WIN EURASIA, 8-11 Haziran 2022 tarihlerinde 6 Salon ve 24 bin metrekarelik alanda endüstri profesyonellerini bir araya getirdi. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuar, 17 ülkeden 500’den fazla katılımcıyı ve 92 ülkeden 35 bin 728 ziyaretçiyi ağırladı.

WIN EURASIA’da görücüye çıkan 5G teknolojisinin gerçek zamanlı kullanıldığı 5G Arena Özel Alanı da yer aldı. Vodafone Business ana sponsorluğunda; Nokia, MEXT ve Deutsche Messe çözüm partnerliği ile inşa edilen 5G Arena’da dikey sektörlere teknoloji çözümü sunan yerli ve uluslararası markalar ile Türkiye’nin ilk endüstriyel 5G senaryoları ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

“Endüstriyel Dönüşüm” teması etrafında şekillenen etkinliklerle farkını bir kez daha ortaya koyan fuarda; ticarileşen 5G uygulamasının Türkiye’de ilk defa sergilenmesinin yanında Türkiye’nin ilk bağımsız 5G altyapısı halka açık şekilde kurulurken endüstriyel robotların ilk kez 5G üzerinden gerçek zamanlı ve düşük gecikmeli kablosuz konuşmaları da gerçekleştirildi. Ayrıca uzaktan ameliyatların teoriden pratiğe dönüştürüldüğü anlar ilk kez WIN EURASIA’da gösterildi. 5G’ye bağlanan Boston Dynamics’in robot köpeği Spot ve Türkiye’de ilk defa sergilenen insansı robotik el ise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

WIN EURASIA 2022’de yer alan Endüstri 4.0 Festival Alanı, Basınçlı Hava Özel Alanı, Jeneratör Özel Alanı, Proses Otomasyonu Özel Alanı ve Robot Otomasyon Özel Alanı ile farklı endüstriyel alanlarda faaliyet gösteren profesyoneller ilgi duydukları konularda detaylı bilgilere sahip olma şansı yakaladı. Ayrıca bu sene Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) ve Türkiye Makine Federasyonu (MAKFED) iş birliğiyle, 18 ülkeden 150’nin üzerinde özel nitelikli satın almacının yer aldığı kapsamlı bir Alım Heyeti organizasyonu da gerçekleştirildi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE