WhatsApp’ta ekran paylaşımı dönemi başlıyor

Dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma servislerinden birisi olan WhatsApp, kullanıcılarını memnun edecek bir yeniliğe daha imza atıyor.

WABetaInfo tarafından paylaşıldığı kadarıyla WhatsApp, video görüşme yaparken ekran paylaşımı için geliştirme hazırlıklarını başlattı. Şuan Android için çıkmış olan 2.23.10.4 betasında bazı kullanıcılar tarafından test edilebilen özellik, kişilerin ekranlardaki her şeyi görüşme esnasında karşı tarafa göstermesine olanak sağlıyor ve bu belirli durumlar için büyük bir kullanım rahatlığı anlamına geliyor. Henüz herkese ne zaman açılacağı net olarak bilinmeyen kullanımı çok basit özellik için hazırlanan ara yüzü kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Alanının lideri platform için bundan önce de dikkatleri üzerine çeken bir yenilik ile gündemde yer almıştı. Yine WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarı ile şirket, en son beta sürümleri arasında kullanıcı adı özelliği için aktif olarak incelemeler yapıyor. Bu özellik sayesinde kişiler hesaplarına özel kullanıcı isimleri belirleme şansı yakalayacak. Bunun için kişisel profil ayarları içerisine bir ek yapacak olan WhatsApp, bu adımıyla birden fazla kullanıcıyı şimdiden memnun etmişe benziyor.

Yalnızca kullanıcı ismini girerek diğer kişilere ulaşma fırsatı sunması da beklenen firma, altyapıyı henüz ne zaman herkesin kullanımına sunacağı merak konusu oldu. Beta sürümlere eklenen özelliklerin çıkması çoğu zaman büyük bir zaman alabiliyor. WhatsApp içerisinde bunun öncesinde ise sonunda dedirten ‘mesaj düzenleme’ dönemi gelmişti. Artık WhatsApp içerisinde göndermiş olduğunuz bir mesajı 15 dakika içinde düzenleme fırsatı oldu. Bu sayede yapılan küçük yazım hataları için ‘silip yeniden gönderme’ veya ‘yeni mesaj yazma’ sürecini tamamıyla ortadan kaldıracak olan şirket, bu adımı ile kullanıcıları çok memnun etti.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE