WhatsApp’ın değişen Android tasarımı yolda

ILLUSTRATION LOGO , WHATSAPP

WhatsApp’ın Android ekosistemi için yeni bir arayüz değişikliğine gittiği belirtildi. Yeni arayüzde, aynı iPhone’lardaki gibi ekranın altına bir gezinti çubuğu koyulacak.

WhatsApp’ın henüz geliştirme aşamasında olan 2.23.8.4 kodlu Android beta sürümünde, yeni bir özellik ortaya çıktı. WaBetaInfo aracılığıyla tespit edilen özellik, WhatsApp arayüzüne ufak ama etkili bir değişiklik yapılacağını gösteriyor.

WhatsApp, IOS ve Android’de aynı arayüze sahip değildir. Bu durumda, WhatsApp’ı bir iPhone’dan açtığınızda ekranın alt kısmında bir gezinti çubuğu  bulunur. Bu çubuğu kullanarak aramalara, mesajlara, durumlara, ayarlara ve topluluklara çabucak ulaşılabilir. Bu durum, Android’de WhatsApp’ı kullananlar için rahatsız edici bir konuydu. Şirket, kullanıcıların taleplerini görmezden gelmeyerek Android’e de alt gezinti çubuğu getiriyor.

WhatsApp’taki alt gezinti çubuğu yer alacak

WhatsApp’ın Android’deki arayüzünün, IOS’a daha çok benzeyeceğini WhatsApp’ın 2.23.8.4 kodlu Android beta sürümündeki yenilik gözler önüne seriyor. Gezinti çubuğu kullanılabilir olduğunda, Android telefon sahipleri de iPhone sahipleri ile aynı deneyim imkanını elde etmiş olacaklar.

WhatsApp, henüz erken aşamada olan arayüz çalışması hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Fakat bu durum kısa bir süre sonra değişecek gibi duruyor. Arayüz hazır olduğu anda, ertelenmeden kullanıcıya sunulacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE