WhatsApp’a yeni özellik güncellemesi

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süre önce mesaj silme özelliğini getirmişti. WhatsApp’ın şimdi de grup yöneticilerinin yetkilerinde artışın olacağı yeni güncelleme üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yeni güncellemede, uygulamanın iyileştirilmesine ek olarak bir de yeni özellik eklenecek. WhatsApp’a yakında gelecek özellik ile sohbet grup yöneticileri daha fazla yetkiye sahip olacak.

Güncellemeyle birlikte WhatsApp, grup yöneticilerine de mesaj silme yetkisini verecek. Yani bir grupta yönetici olanlar söz konusu grup içerisinde istedikleri mesajları silme hakkına sahip olacak. Bu özellik sayesinde yöneticiler, gruba kişi ekleme/çıkarma, grubu silme gibi özelliklere ek olarak daha fazla “yönetme” şansına sahip olacak. Mesajları herkes için kimin sildiği ise “…….. adlı yönetici tarafından silindi” notuyla görülebilecek.

Şirket yeni özellik ve iyileştirmeler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Bu yüzden yeni özellik şimdilik yalnızca Beta sürümünde karşımıza çıkıyor. Özelliğin, tüm kullanıcılar tarafından ne zaman erişilebileceği ise bilinmiyor.