WhatsApp Web’e ekran kilidi özelliği geliyor!

WhatsApp Web’e şifre ile giriş yapmak isteyenler için yeni ekran kilidi özelliği geliyor. Bilgisayarınızda WhatsApp Web şifrenizi çok kolay bir şekilde belirleyebileceksiniz.

Mesajlaşma platformu olan WhatsApp, web uygulaması için çok beklenen güvenlik özelliği şuan yalnızca beta kullanıcılarının erişimine sunuldu. WhatsApp’ı tarayıcıdan kullananlar, artık ekran kilidi şifrenizi koyabileceksiniz. WhatsApp Web’e şifre ile giriş basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Yeni ekran kilidi özelliği, WhatsApp Web beta 2.2333.11 sürümüyle gelecek. Ekran kilidi özelliği açıldığı zaman, WhatsApp Web üzerinden sohbetlere erişmek için bir şifre girmeniz gerekiyor. WhatsApp, kişinin seçimine göre anında, 1 dakika veya 30 saniye içerisinde sizden şifrenizi girmenizi isteyecek. Şifrenizi unutmanız halinde, WhatsApp Web’den çıkış yaparak telefondan QR kodu taratarak yeniden giriş yapmanız gerekiyor.

WhatsApp Web’e şifre koyarken izlemeniz gereken adımlar

WhatsApp Web uygulamasında parola belirleme işlemini oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. WhatsApp Web şifreleme için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde:

1. WhatsApp Web’i açın.

2. Ayarlar’a girin.

3. Güvenlik’e tıklayın.

4. Ekran Kilidi seçeneğine tıklayın.

5. Bir şifre ayarlayın ve süre seçin.

6. WhatsApp Web şifre ile giriş isteyecektir.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE