WhatsApp sesli sohbet özelliği kapıda!

WhatsApp yapımcıları, sevilen sohbet uygulamasına eklenecek olan sesli mesajlaşma özelliği üstünde çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Götüntülü sohbetler ve kayıp olan sesli sohbetlerin sonrasında, WhatsApp uygulama yapımcılarının bir başka yeni özellik olan sesli mesajlar üstünde çalışmalara başladıkları öğrenildi.

Yeni özellik ile ilk olarak, WhatsApp Android uygulamasının 2.23.7.12 sürüm numarasına sahip beta sürümünde ‘WABetaInfo’ geliştiricileri sayesinde fark edildi. İnceleme sürümünde uygulamanın grup sohbetleri bölümündeki iki seçeneği olan menüde, görüntülü arama başlatma düğmesinin hemen yanına sesli mesaj şeklinde bir özellik eklendiği görülüyor.

Sesli sohbet özelliğine yalnızca katılımcılar erişebilecek

Sesli mesajlaşma ile alakalı henüz ayrıntılı bir bilgi yer almasa da yeni WhatsApp özelliği, grup sohbetinizde sesli yayın yapmanızı kolaylaştıracak. Aynı özellikler, Twitter, Telegram, ve Clubhouse gibi hizmetler halihazırda bu özellikten faydalanıyor. Tüm sesli sohbetler uçtan uca şifrelenecek, iletilemeyecek ve kayıt edilemeyecek.

Ayrıca alınan duyumlara göre sadece sohbet katılımcıları bu sesli sohbet içeriklerine ulaşabilecekler. Sesli mesajlaşma özelliği daha kullanım öncesi inceleme aşamasında ve şirketin bu özelliği kullanıcılara hangi tarihte sunacağı ise henüz bilinmiyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE