WhatsApp Android uygulamasında yeni bir hata!

WhatsApp’ın Android uygulamasında yeni bir hataya rastlandı. WhatsApp’ın kullanılmadığı halde mikrofonu kullanmaya devam ettiği saptandı.

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta mümkün olan en kısa sürede düzeltilmesi gereken büyük bir hata bulundu. WhatsApp’ın kapalı olsa bile sürekli olarak mikrofonu kullandığını kullanıcılar fark etti. Samsung, Google dahil birçok Android telefon bu sorun yüzünden etkileniyor.

Musk: WhatsApp güvenli değil!

Twitter’da bir mühendisin paylaşımına göre WhatsApp’ın mikrofon hatası var. WhatsApp uygulamasının mikrofona çok sık eriştiği Android’in gizlilik kontrol panelinde mikrofon kullanım geçmişini gösteren ekran görüntüsünden anlaşılıyor. Aynı zamanda Android durum çubuğunda yeşil nokta bildiriminin de çıkması kullanıcıların durumu fark etmesini kolaylaştırmış oldu.

Sorunun kendilerinden değil. Android işletim sisteminden kaynaklandığını öne süren WhatsApp’a göre Android işletim sisteminin gizlilik panelinde bilgileri yanlış ilişkilendiren bir hata var. WhatsApp, Google’ın bu durumu derinlemesine incelemesini istiyor.

İlginç olan, Elon Musk’un WhatsApp’a ‘güvenilmez’ paylaşımından sonra WhatsApp’tan yanıt geldi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE