Web 3: Evrimleşmiş internet

4-6 Mayıs 2023 tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilen Girişim ‘23 Zirvesi’nde Dijital Gündem TV’ye konuşan Binance Pazarlama ve Topluluk Yöneticisi Alper Bulut, web 3’ün ne olduğunu ve neden son günlerde popüler hale geldiğini açıkladı.

Alper Bulut, web 3’ün en popüler tanımının yapay zeka, makine öğrenmesi ve blockchain teknolojilerine dayanan yeni bir internet ortamı olduğunu dile getirdi. Web 3’ün evrimleşmiş internet olduğunu vurgulayan Bulut, web 3’ü daha iyi anlayabilmek için web 1 ve web 2’ye bakılması gerektiğinin altını çizdi.

Alper Bulut sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Çok kısaca teknolojik olarak karşılaştırdığımız zaman zaten soru işaretlerinin önemli bir kısmı ortaya çıkacaktır. Web 1’de tamamen statik yapılar mevcuttur. Kullanıcılar hiçbir şekilde bir iletişim içerisinde değildi. Statik yapılarda internet sayfalarını görüntüleyebiliyorduk. Web 2’ye geldiğimiz zaman hayatımıza javascript’ler girdi ve bununla birlikte artık internet sayfaları daha dinamik hale geldi.’’

VİDEO: 132
BAŞLIK: Web 3: Evrimleşmiş İnternet
KONUŞMACI: Alper Bulut – Binance Pazarlama ve Topluluk Yöneticisi
RÖPORTAJ: Fethi Türkel

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE