WatchGuard, Firebox NV5 ve AP332CR’yi tanıttı

Siber güvenlik şirketi WatchGuard, Firebox NV5 VPN ağ geçidi masa üstü cihazıyla birlikte dayanıklı dış mekan dağıtımları için yeni bir Wi-Fi 6 erişim noktası olan AP332CR’yi piyasaya sürdü.

Amaca yönelik dağıtım konumları için MSP’leri ve son kullanıcıları desteklemek üzere tasarlanan bu iki ürün, dağınık operasyonlara sahip müşteriler için kurumsal düzeyde korumayı daha da genişletirken, nerede olurlarsa olsunlar sorunsuz bir deneyim sağlıyor. Merkezi güvenlik yönetimi için basitleştirilmiş tek bir platform sunmak üzere WatchGuard Cloud ile birleştirilen NV5 ve AP332CR, WatchGuard’ın Unified Security Platform çerçevesi aracılığıyla kolayca kurulabiliyor, yapılandırılabiliyor ve raporlanabiliyor.

Firebox NV5: Şube konumları ve uzak uygulamalar için Edge bağlantısı

Firebox NV5, dağıtılmış güvenli VPN trafiği için güçlü bir çıkış yolu sunarak yöneticiler için merkezi bir güvenlik ve günlük kaydı çözümüyle birlikte geliyor. Kurumsal bir sanal veya fiziksel Firebox’a uzak VPN bağlantılarını desteklemek için tasarlanan NV5, şirket ofisinde kurulan bir cihazla aynı düzeyde koruma sağlamak için WatchGuard Şube Ofisi VPN (BOVPN) özelliklerini kullanarak trafiği kurumsal güvenlik cihazına geri yönlendirebiliyor. Kurumsal sınıf SD-WAN özelliklerine sahip NV5, kiosklar, dijital tabelalar, ATM’ler ve ofis ekipmanları gibi uzak uygulamalarda dağıtım için ideal özellikler sunuyor.

Uzaktan yönetim için oldukça ideal bir çözüm olan Firebox NV5’in temel özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

• Sıfır dokunuşlu dağıtım. WatchGuard Cloud, Firebox NV5 ile standart olarak gelen sıfır dokunuşlu bir dağıtım ve yapılandırma aracı sunuyor. BT ekipleri, bir Firebox’ı ağlarında çalışacak şekilde ayarlamak için gereken emeğin çoğunu ortadan kaldırma amacıyla sıfır dokunuşlu dağıtımı ofislerinden ayrılmak zorunda kalmadan kullanabiliyor. Yerel personel sadece cihazı güce ve internete bağlıyor, akabinde NV5, otomatik olarak kurumsal ağdan önceden belirlenmiş yapılandırmayı indirerek uygulamaya başlıyor.

• SD-WAN ile ağ adaptasyonu. İşletmeler, ağ performansını ve maliyetlerini optimize ederek değişen koşullara uyum sağlayan ağ çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Dinamik yol seçimi, titreşim, paket kaybı ve gecikmenin gerçek zamanlı izlenmesine dayalı olarak en uygun bağlantıyı seçiyor. Bu teknolojiyi kullanan Firebox NV5, güvenliği korurken pahalı MPLS veya hücresel veri kullanımını azaltmayı ve ağ esnekliğini artırmayı da kolaylaştırıyor.

• WatchGuard kullanıcı deneyimi. Birçok müşteri uzak uygulamaları kullanmasının yanı sıra güvenliği ile yönetimi zor ve maliyetli olabilen küçük uydu ofislerden yönetim sağlıyor. NV5, diğer WatchGuard Firebox, Wi-Fi, kimlik doğrulama ve uç nokta çözümleriyle aynı platformu kullanıyor. Ürün yazılımı yükseltmelerini planlarken veya erişim noktalarını izlerken, teknisyenler tek bir kullanıcı deneyimine sahip oluyor.

WatchGuard AP332CR: Orta yoğunluklu dış mekan ortamları için ideal seçim

Wi-Fi, müşterilerin iş için veya kendi müşterileri için bir hizmet olarak bağlantıda kalmaları açısından gereklidir. IP67 sınıfı AP332CR, dağıtılmış ağlarda üstün Wi-Fi 6 performansı ve WPA3 şifreli güvenlik sunmasının yanı sıra sağlam veya dış mekan dağıtım koşullarında kolayca ölçeklenebilir bir ağ oluşturmak için de idealdir. Bu çift bantlı erişim noktası, 2×2 radyo ve 5 GHz bandında 1,2 Gbps’ye kadar hız sunan dört harici çok yönlü anten ile hızlı ve güvenilir kapsama alanı sunuyor. Tek bir PoE+ portu, 2,5 Gbps’ye kadar veri hızlarını desteklemek için de dahili olarak hizmet veriyor. Dağıtım ve yapılandırma için WatchGuard Cloud’u kullanan AP332CR, Wi-Fi 6 performansı ve WPA3 şifreleme ile sorunsuz bir deneyim sunarak okul kampüslerinde, halka açık erişim noktalarında ve daha küçük üretim ortamlarında kolayca ölçeklenebilir ağlar oluşturmak için uygundur. WatchGuard Cloud’da Wi-Fi için standart bir lisans, 24 saat raporlama, kapsamlı 7/24 destek, tanılama, envanter yönetimi ve daha fazlasını içeren temel bulut yönetimi özelliklerini sunuyor. WatchGuard Cloud’da Wi-Fi için WatchGuard Unified Security Platform Management lisansları, standart lisansın içerdiği her şeye ek olarak 30 günlük raporlama, VPN yapılandırması, gelişmiş PSA entegrasyonu ve çok daha fazlasını sunuyor.

AP332CR’yi WatchGuard Cloud ile yönetmenin platformlar arası avantajları şunlardır:

• WatchGuard Cloud’da yönetilen Firebox’lara basit VPN bağlantısı.
• Gelişmiş aktivasyon ve akıllı envanter yönetimi ile merkezi bir WatchGuard Cloud yönetim platformu aracılığıyla çok katmanlı ve çok kullanıcılı yetenekler sağlama.
• Şirket logoları, arka plan ve küçük resim görüntüleri gibi özel kurumsal markalama ile Captive Portal oluşturma.
• Kurumsal kimlik doğrulama, kolayca yönetilen WatchGuard Authentication etki alanları aracılığıyla sağlanıyor.
• WatchGuard’ın AuthPoint, Firebox ve uç nokta çözümlerini içeren ürün portföyünün merkezi yönetimi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE