Vodafone’dan yeni yılda da kesintisiz iletişim

Türkiye genelinde 25,3 milyon mobil müşterisi bulunan Vodafone’un yılbaşı tatili süresince gerçekleşen GSM trafiğine ilişkin açıkladığı verilere göre, Vodafone’lular, 31 Aralık 2022 ve 1 Ocak 2023 tarihlerini kapsayan 2 günde toplam 489 milyon dakika konuştu, 56 milyon SMS gönderdi ve 22 milyon gigabayt mobil internet kullandı.

Mobil internet kullanımında yüzde 22 artış

Vodafone’luların yılbaşı tatili süresince mobil internet kullanımı geçen yıla göre yüzde 22 arttı. Vodafone’lular, yılbaşında sosyal medya, video ve TV uygulamalarında toplam 17.3 milyon gigabayt, iletişim uygulamalarında ise 1.3 milyon gigabayt kullandı. Yılbaşı tatilinde Vodafone müşterilerinin sesli görüşme sayısı ise 746 milyon oldu.

TOBi ve Vodafone Yanımda’ya yoğun ilgi

Vodafone’un yapay zekâ tabanlı kişisel dijital asistanı TOBi, 2 günde toplam 850 bini aşkın kullanıcıyla 1.2 milyon sohbet gerçekleştirdi.

Diğer yandan, Vodafone Yanımda uygulaması da Vodafone’luların yılbaşında en büyük yardımcısı oldu. 2 günde yaklaşık 7 milyon kullanıcı 18 milyon kez uygulamaya giriş yaptı.

En yoğun trafik İstanbul’da yaşandı

Yılbaşında en çok konuşan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Bursa, Antalya, Konya, Adana, Kocaeli ve Samsun olurken; en çok mobil internet kullanan iller de sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Şanlıurfa, Antalya, Konya, Kocaeli, Adana ve Gaziantep oldu.

Vodafone’luların yılbaşında en çok aradığı ülkeler ise Almanya, KKTC ve Afganistan olurken, en çok SMS gönderilen ülkeler ise KKTC, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya oldu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE