Vodafone Türkiye’ye iki ödül birden

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde Vodafone Türkiye, “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projesiyle ve “Kırmızı Işık” mobil uygulamasıyla iki ödül birden aldı.

Çevrimiçi olarak düzenlenen ödül töreninde Vodafone Türkiye, elektronik atıkların geri dönüşümünden elde edilen gelirle okullarda kodlama sınıfları açtığı “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projesiyle ‘Sürdürülebilirlik İletişimi – İç İletişim’ kategorisinde, kadınların şiddete maruz kaldığı anlarda kolluk kuvvetleri ya da yakınlarına kolaylıkla haber verebilmesini sağlayan “Kırmızı Işık” mobil uygulamasıyla da ‘Sürdürülebilirlik İletişimi – Kadının Güçlendirilmesi’ kategorisinde iki ödülün sahibi oldu.

Sürdürülebilirliği iş yapma biçimlerinin ayrılmaz bir parçası haline getirdiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, “Amaç odaklı bir şirket olarak, sürdürülebilirlik yol haritamıza uygun aksiyonlar almaya devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik alanında ülkemizin en prestijli ödüllerinden Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde iki ödül birden almaktan mutluluk duyuyoruz. Özellikle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü gibi son derece önemli bir günde kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla geliştirdiğimiz Kırmızı Işık uygulamamızla ödül almak bizim için son derece anlamlı oldu. Vodafone olarak, ağır bir insan hakkı ihlali ve ciddi bir toplumsal sorun olan kadına yönelik şiddetle mücadelenin teknolojinin gücünü kullanarak daha etkin yapılabileceğine inanıyoruz. Birleşmiş Milletler de toplumsal cinsiyete dayalı şiddete karşı mücadele için 16 günlük bir aktivizm kampanyası başlattı. 25 Kasım’da başlayan kampanya, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar devam edecek. Ödül alan diğer projemiz ‘Bu Atıklar Kod Yazıyor’ ise çevresel etkimizi en aza indirme hedefimizin bir ürünü. Bu projeyle, çalışanlarımız ve iş ortaklarımız arasında sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Ödül alan projelerimizin hayata geçmesini mümkün kılan, emek veren tüm ekip arkadaşlarıma ve paydaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Vodafone olarak, sürdürülebilirliği temel iş stratejimizin parçası olarak görmeye ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.