VFŞL Türkiye Büyük Finali Toplamda 385.000 Saat İzlendi

Ülkemizin tek profesyonel espor ligi konumunda yer alan League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde hem lig sürecinin hem de TBF’nin online izlenme rakamları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre önemli oranda arttı.

Riot Games’in ülkemizdeki önemli espor yatırımları ve organizasyonları arasında yer alan, League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin izlenme sayıları ve izlenme saatlerinde gözle görülür bir artış gerçekleşti.

Lig karşılaşmalarının, içinde bulunduğumuz küresel pandemi döneminde seyircisiz oynanması ile önemli oranda artan izlenme rakamları, geçen yılın aynı dönemine oranla büyük bir ivme kazandı.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali ortalama 53.947 kişi tarafından izlendi, maksimum izlenme sayısı ise %6’lık artışla 86.380 olarak belirlendi. Büyük finalin toplam izlenme saati ise %5’lik artışla 385.991 olarak kayıtlara geçti.

League of Legends VFŞL Yaz Mevsimi genelinde ise maksimum anlık izleyici sayısı 150.443 olarak kaydedilirken geçtiğimiz yılın yaz mevsimine kıyasla %84 oranında arttı. Ortalama izleyici sayısı 33.444’e yükselerek %28 oranında artış gösterirken, yaz mevsimi karşılaşmalarının toplam izlenme süresi ise %33 oranında artışla 4.130.301 saat olarak açıklandı.