Vertiv, yeni güç kaynağı serisini tanıttı

Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı Vertiv (NYSE: VRT), tek kablolu cihazlara yedek güç sağlayan yeni bir transfer anahtarı serisi olan Vertiv Geist Rack Transfer Switch (RTS) ve kabin veya bağımsız kurulum için tasarlanmış yüksek verimli Vertiv Liebert GXT5 Lityum-İyon kesintisiz güç kaynağını (UPS) tanıttı.

Yerden tasarruf edilmesini sağlayan bu cihazlar, dağıtılmış BT ağlarında ve edge bilişim lokasyonlarında kullanım için ideal. Cihazlar şu anda Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) stoktan sevk ediliyor.

Vertiv Geist RTS, güç kaybını anında algılıyor, 4 ila 8 milisaniyeden daha kısa sürede yükü otomatik olarak alternatif bir kaynağa geçiriyor, desteklenen sunucuların ve diğer kritik cihazların planlı veya plansız bir kesinti sırasında çalışmaya devam etmesine olanak tanıyor. Vertiv Geist RTS şu anda temel yükseltilebilir ve geliştirilmiş zeka modellerinde ve ayrıca anahtarlamalı ve çıkış seviyesinde görüntülenen modellerde mevcut. Temel yükseltilebilir modeller, ihtiyaçlar geliştikçe teknolojiyi yükseltme seçeneği ile bugün ihtiyaç duyulan zekayı içeriyor. Gelişmiş zeka modelleri, kabinde veya uzaktan erişim yoluyla var olan kritik BT ekipmanı güç kullanımının kapsamlı bir görünümünü sağlıyor.

Vertiv Geist RTS, yedek güç sağlamanın yanında aynı zamanda ısı, nem ve hava akışı da dahil olmak üzere BT ortamını proaktif olarak görüntülüyor. Kullanıcılar BT güç kullanımını uzaktan görüntülemenin yanında cihaz izleme özelliklerini geliştirme seçeneğine de sahip. Vertiv Geist RTS, daha yüksek kabin konfigürasyonları için 24’e kadar çıkışı destekleyebiliyor.

1000VA, 1500VA, 2000VA ve 3000VA kapasitelerinde mevcut olan Liebert GXT5 Lityum-İyon, tipik bir valf ayarlı kurşun asitli (VRLA) akü ile aynı alana daha fazla akü çalışma süresi sağlamak için lityum iyonun daha yüksek güç yoğunluğundan yararlanan çift dönüşümlü, çevrimiçi bir UPS. Liebert GXT5 Lityum-İyon, ayrıca her UPS’e sekiz adede kadar 1U lityum iyon harici akü kabini ekleme özelliğiyle ölçeklenebilir çalışma süresini destekliyor. Lityum iyon aküler tipik olarak 8-10 yıl (yaklaşık UPS’in kendi ömrü kadar) dayanır,3-5 yıl ömrü olan VRLA aküleriyle karşılaştırıldığında maliyetli ve zahmetli olan akü değiştirme ve bakımını ortadan kaldırır. Lityum iyon aküler ayrıca VRLA akülerden çok daha hafiftir ve daha yüksek sıcaklıklarda daha iyi performans göstererek kabin soğutması için gereken masrafları ve enerjiyi azaltır. Bu doğal avantajlar, Liebert GXT5 Lityum-İyon müşterilerine, UPS’in tipik ömrü boyunca VRLA aküleri kullanan benzer bir UPS’ten yüzde 50’ye kadar daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti (TCO) sağlar. Ayrıca Liebert GXT5 Lityum-İyon, yüksek güç faktörü (0.9-1.0) ve çevrimiçi modda yüzde 95’e, aktif ECO modunda yüzde 98’e varan verimlilik sağlayarak enerji ve maliyetlerde daha fazla tasarruf yapılmasını sağlar.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE