Veeam, Üçüncü Çeyrekte Yüzde 28 Büyüme Bildirdi

Veeam, kuruluşların Bulut Adaptasyonu ve Modern Veri Koruma yatırımlarına ağırlık verdiği 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 28 büyüme raporladı.

Modern Veri Koruması sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam® Software, çift haneli büyümesine devam ederek 2021 yılının üçüncü çeyreği için yıllık sürekli gelirinde (ARR) yüzde 28 artış kaydetti. IDC Veri Replikasyonu ve Koruması Yarı Yıl İzleme Raporu’na göre 2021 yılının ilk yarısında yıllık bazda yüzde 25.3 büyüme bildiren Veeam, en hızlı gelir artışını sağladı. Bu yıl 20’den fazla yeni ürün sürümü ve ana özellik güncellemesi duyuran Veeam, son çeyrekte Veeam Backup for Office 365 ve Veeam Disaster Recovery Orchestrator v5’ı duyurmaya hazırlanıyor.

Veeam Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su William H. Largent konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “İşletmeler, gelişen siber güvenlik tehditlerini engellemek ve benzeri görülmemiş küresel ve ekonomik zorluklarla başa çıkmak için mücadele ederken, modern veri koruması, işletmeleri güvende tutan ve sürdürülebilir iş sürekliliği sağlayan altın anahtar olmaya devam ediyor. Veri replikasyonu ve koruması için yıllık ortalama yüzde 2,9’luk pazar büyümesiyle, 15. yılımızı kutlarken art arda 15 çeyrekte çift haneli büyümemize devam etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu büyüme Veeam’in çözümlerinin artan fidye yazılımı saldırılarına karşı müşteri beklentilerini karşılamaya ve hatta beklentileri aşmaya devam ettiğinin kanıtlıyor.”

Veeam EMEA ve Dünya Kanallarından Sorumlu Genel Müdür ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Daniel Fried ise üçüncü çeyrek sonuçları ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Veeam üçüncü çeyrekte, yıllık sürekli gelirinde (ARR) yüzde 31’lik bir artışla EMEA’da Veeam’in gerçek bir dönüm noktasında olduğunu kanıtladı. Bu başarı, yaptığımız her şeyde mükemmellik ve verimlilik için çaba gösteren, kendini işine adamış ve yetenekli EMEA ekibinin başarısıdır. Müşteriler artık dijital dönüşümlerini ve modern veri koruma zorluklarını aynı anda çözebilecek yetenekler talep ediyor. En son yayınlanan IDC Veri Replikasyonu ve Koruması Yarı Yıl İzleme Raporu da Veeam’i EMEA’da 1 Numaralı Veri Replikasyonu ve Koruma sağlayıcısı olarak konumlandırdı.  Bulut, sanal, SaaS, Kubernetes ve fiziksel ortamlar için başvurulacak önemli çözüm ve hizmet sağlayıcısı olarak uzman ortaklardan oluşan olağanüstü ekosistemimizle konumumuzu sağlamlaştırmaktan gurur duyuyoruz.”