Veeam İlk Çeyrekte Yüzde 25 Büyüme Bildirdi

Veeam, 2021 yılı ilk çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı. İlk çeyrekte yüzde 25 büyüme kaydeden Veeam, Şubat ayında piyasaya sunduğu bulut, sanal, SaaS, Kubernetes ve fiziksel iş yükleri için en gelişmiş veri korumayı sağlayan YENİ Veeam Backup & Replication v11’in başarısını da kanıtladı.

Modern Veri Koruması sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam® Software, 2021 yılının ilk çeyreği için yıllık sürekli gelirinde (ARR) yüzde 25 artış kaydetti. 2021 yılına YENİ Veeam Backup for Google Cloud Platform ile genel bulut desteğini genişleterek başlayan Veeam böylece Google Cloud, AWS ve Microsoft Azure olmak üzere üç büyük genel bulut sağlayıcısına desteğini tamamladı. Ardından 200’den fazla yedekleme, bulut, felaket kurtarma, güvenlik ve otomasyon geliştirmeyle YENİ Veeam Backup & Replication ™ v11 piyasaya sundu. Bulut, sanal, SaaS, Kubernetes ve fiziksel iş yükleri için en gelişmiş veri koruma çözümü olan V11, 130 binden fazla kullanıcı tarafından indirildi.

Veeam Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su William H. Largent ilk çeyrek sonuçlarıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gösterdiğimiz çift haneli büyüme,  dünyanın her yerinde çözümlerimizin sektöre öncülük ettiğini ve müşterilerin iş hedeflerine ulaşması için gerekli olan kolaylık, esneklik ve güvenirliliği sağladığımızı kanıtlıyor. Bu zorlu dönemde küresel ölçekte bu büyümeyi görmek muazzam bir başarıdır. Art arda on üç çeyrekte çift haneli büyüme elde ettik. Bu başarı 400 binden fazla müşterimizin iş sürekliliği ve veri koruma konusunda sadece buluta geçtikleri dönemde değil her dönemde Veeam’e ne kadar güvendiklerini gösteriyor.”

Veeam, IDC Veri Replikasyonu ve Koruması Yarı Yıl İzleme Raporu’na göre 2020 yılının ikinci yarısında sırasıyla yüzde 21,5 ve yıllık bazda yüzde 17,9 ile en hızlı büyüyen ilk beş firma arasında yer alarak pazar ortalamasının üstüne çıktı. Bu dönemde Veeam, toplam gelir açısından ise pazar ortalamasının yüzde 17,5’in üzerinde gelir artışıyla dünya çapında 2 numaralı sağlayıcı oldu. Diğer yandan IDC Altı Aylık Yazılım Takibi 2H’20[1], Raporu’nda 2020’de EMEA Veri Replikasyonu ve Koruma pazarında2 yıllık bazda yüzde 20,1 ile en hızlı gelir artışına sahip firma olan Veeam 2020 yılının ikinci yarısında ilk 5 sağlayıcı şirket arasına girerken EMEA’da ise pazar lideri olarak konumlandırıldı.

EMEA’daki işletmeler için zorlu geçen 2021 yılının ilk çeyreğinde, Veeam ekiplerinin çevikliği, disiplini ve mücadele ruhu sayesinde çift haneli büyüme elde ettiklerini vurgulayan Veeam EMEA ve Dünya Kanallarından Sorumlu Genel Müdür ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Daniel Fried sözlerine şöyle devam etti: “Müşteriler ve iş ortakları, gönül rahatlığı ile yatırım yapabilecekleri ve aynı zamanda stratejik tavsiye alabilecekleri uzmanlarla çalışmayı tercih ediyor. IDC’nin 2020’de EMEA’da Veri Replikasyonu ve Koruma alanında Veeam’i bir numaralı şirket olarak kabul etmesi de şirketlerin dönüşüm ve inovasyon konusunda bölgedeki en iyi tedarikçi olarak Veeam’i tercih ettiğini gösteriyor. Bu başarıyı sadece yedekleme ve veri koruma pazarındaki hakimiyetimizle değil, aynı zamanda satış ve teknik ekibimizin birinci sınıf uzmanlık ve becerilerinin yanı sıra mükemmel işleyen bir iş ortağı ekosistemimizle sağlıyoruz.”

Veeam CTO’su ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan 2021 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “2021’de çözümlerimizi yeni teknolojilere entegre etmeye ve çevik kalmya devam edeceğiz. Bu yıl V11’in ana sürümüne ek olarak en iyi bulut sağlayıcıları – AWS, Microsoft Azure ve Google- ve Kubernetes için tekliflerimizi daha da genişleteceğiz. Artık giderek daha fazla kuruluş modern veri koruma stratejilerini benimsiyor, Veeam olarak biz de bu yolculuklarında kuruluşları desteklemeye kararlıyız.”

2021 Yılı 2. Çeyreğinde Öne Çıkan Gelişmeler:

PUMA,  Evergy, Soda Stream, Interquell GmbH, Baloise Group, Golf zon, Coop Danmark, Kinepolis Group, McCarthy Buildings Companies, Inc, Helsingor Municipality, Yerevan Brand Company, Volkswagen Argentina, NTT Data, Japanese Racing Association, Eastern Ontario Health System, Spanish National Institute of Aerospace Technology (INTA) Veeam’in Yeni müşterileri arasında yer alıyor.

Veri korumayı modernize etmek amacıyla düzenlenen dünyanın önde gelen sanal etkinliği olan VeeamON 2021 için ise kayıtlar açıldı. Geçtiğimiz yıl sanal olarak yapılan VeeamON 2020 etkinliğine ve pek çok bölgede düzenlenen VeeamON Forumlarına dünya genelinde yaklaşık 15 bin müşteri, iş ortağı ve kanaat önderi katıldı.