Veeam, 2021 Yılı İkinci Çeyreğinde, Yüzde 26 Büyüme Açıkladı

Modern Veri Koruması sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam® Software, 2021 yılının ikinci çeyreği için yıllık sürekli gelirinde (ARR) yüzde 25 artış kaydetti. Geçtiğimiz 18 ay içinde çok sayıda kurumsal güncelleme ve 2021 yılının ilk yarısında Veeam Backup for Google Platform ve Veeam Backup & Replication™ v11 gibi önemli çözümleri piyasaya sunan Veeam, büyümeye devam ediyor. Veeam, 2021 yılının ikinci yarısında Microsoft Azure, Google Cloud, Microsoft Office 365 bulut tabanlı çözümleri için önemli yenilikler sunmaya ve Kubernetes Kasten K10’un Veeam Platformuna ilk entegrasyonunu piyasaya sunmaya hazırlanıyor. 

Global olarak istikrarsız bir dönemde dahi üst üste on dört çeyrekte çift haneli büyüme göstermenin eşsiz bir sonuç olduğunu vurgulayan Veeam Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su William H. Largent, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle fidye yazılım saldırılarının giderek arttığı günümüzde veri, şirketler için adeta can damarıdır. Operasyonel hedeflere ulaşmak ve iş sürekliliği için Modern Veri Korumaya duyulan ihtiyacın artmasıyla birlikte Veeam’in sektör lideri çözümlerine olan talep de giderek artıyor. 400 binden fazla müşterimize kolay, esnek, güvenilir ve güçlü veri yönetimi ve koruma çözümleri sunma taahhüdümüzle Veeam olarak büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz.”

Veeam EMEA ve Dünya Kanallarından Sorumlu Genel Müdür ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Daniel Fried ise ikinci çeyrek sonuçları ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “2021 yılında üst üste iki çeyrekte çift haneli büyüme kaydetmek ve ikinci çeyrekte EMEA’da yıllık yinelenen sürekli gelirde yüzde 29 büyüme göstermek her şirketin gurur duyacağı bir sonuçtur. Bu sonuç, ekibimizin yeteneğinin ve güçlü yapısının yanı sıra sektör lideri teknolojimizin bir kanıtıdır. Üçüncü çeyrekte ve sonrasında da çeviklik, disiplin ve mücadele ruhundan oluşan şirket kültürümüzle ve rakipsiz iş ortağı ekosistemimizle birlikte müşterilerimize dijital dönüşümlerinde yardımcı olmak üzere Modern Veri Korumanın sağlam temellerine dayanan yeni yollar bulmaya devam edeceğiz.”

2021 Yılı 2. Çeyreğinde Öne Çıkan Gelişmeler:

  • Kurumsal ortamlar için ideal olan yeni özellikleri ve geliştirmeleri yayınlamaya devam eden Veeam, 1 milyon doları aşan işlemlerde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 195’lik abonelik artışı sağladı.
  • Veeam Universal License (VUL) geçen yılın aynı dönemine göre şirket içi, hibrit ve çoklu bulut ortamlarında tüm iş yüklerini korumada yüzde 27 büyüme, iş yükü abonelik lisansında yıllık yüzde 62 büyüme göstererek ikinci çeyrekte işlemlerin yaklaşık dörtte üçünü oluşturdu.
  • Yakın zamanda yayınlanan Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri için 2021 Magic Quadrant’ta Gartner, Veeam’i art arda beşinci kez sektör lideri olarak adlandırdı ve şirketi iki yıl üst üste yürütme yeteneği açısından en yüksek konuma getirdi.