Vector Capital, WatchGuard’ın en büyük hissedarı oldu

Ağ güvenliği ve zekası, gelişmiş uç nokta koruması, çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) ve güvenli Wi-Fi alanlarında hizmet veren WatchGuard Technologies’in en büyük hissedarının artık resmi olarak Vector Capital olduğu duyuruldu.

Dönüşümsel yatırımlar konusunda teknoloji şirketlerine odaklanmış bir girişim sermayesi olan Vector Capital, daha önce diğer ortak yatırımcıların sahip olduğu hisselerin satın alımını tamamladı. Yeni anlaşma kapsamında Vector Capital, WatchGuard’ın ve yazılım şirketlerine yapılan yatırımlara odaklanan bir Avrupa fonu ve daha önceki yatırımcı olan IPW’nin de çoğunluk sahibi oldu.

Siber güvenlik alanında sürekli yenilik ve büyüme sağlayan WatchGuard, Vector Capital dahil olmak üzere yatırımcıları için güçlü finansal getiriler sağladı. Çoğunluk hissedarı olarak Vector Capital, WatchGuard’ın büyüme yörüngesinin bir sonraki aşamasını desteklemek için ideal bir konumlandırmaya da sahip oldu. Yatırımlar, şirketin Bulut dönüşümü, güvenli erişim hizmeti (SASE), genişletilmiş tespit ve yanıt (XDR), yönetilen tespit ve yanıt (MDR) genelindeki yeteneklerini hızlandırmaya ve MSP’ler için güvenlik otomasyonu ve kolaylaştırmada daha fazla inovasyona odaklanacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE