Valve Index 2’nin yolda olduğunu gösteren yeni bilgiler sızdırıldı

Valve, VR rekabetine tekrar dahil olabilir. Valve’ın yeni VR başlığı ortaya çıktı. Valve Index 2’nin yolda olduğunu gösteren yeni bilgiler sızdırıldı. Sanal gerçeklik başlığı Güney Kore’de doğrulanmış olabilir.

Bildiğiniz gibi 2019 yılında Valve tarafından tanıtılan Valve Index, özellikle Half-Life: Alyx ile kullanıcılardan olumlu yorumlar toplamayı başarmıştı. Fakat Steam Deck çıkışından bu yana şirketin VR yatırımlarını yavaşlattı. Son raporlar ise, Valve’ın yeni bir VR donanımı üzerinde çalıştığını gösteriyor. Valve Index 2’nin beklenenden yakın olduğuna dair bilgiler sızdırıldı.

Valve Index 2 için yeşil ışık

Bugün VR alanında uzman isimlerden birisi olan Brad Lynch, Valve’ın yeni bir donanım için Güney Kore’den RRA (Radio Research Agency) sertifikası aldığını duyurdu. Öyle ki bu sızıntıda, Valve imzalı yeni donanımın ‘1030’ kod numarasına sahip olduğu söyleniyor. Bu noktada Steam Deck’in ‘1010’, Valve Index’in ise ‘1007’ kod numaraları ile eşleştirildiğini söylemekte fayda var.

Sertifikasyon belgelerinde bu cihazın Valve Index 2 olup olmadığı konusunda resmi olarak bir bilgi yer almıyor. Ancak Valve, Steam Deck 2’in yakın zamanda duyurulmayacağını doğruladı. Dolayısıyla yeni sızıntının, büyük oranda Valve Index 2’ye işaret ettiğini söyleyebiliriz.

Valve Index 2 hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor ancak mevcut söylentiler, cihazın ‘Valve Deckard’ olarak adlandırılabileceğini söylüyor. Ayrıca selefine kıyasla bağımsız ve kablosuz olarak çalışabilme yeteneğine sahip olacak ve ek bir donanıma ihtiyacı olmayacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE