Valorant Champıons’ın Son Bileti İçin Mücadele Başlıyor

Aralık ayında gerçekleşecek muhteşem VCT finalinden önce takımların kendilerini kanıtlayabilecekleri sadece bir etkinlik kaldı. EMEA LCQ’da, VCT sezonu boyunca iyi performans göstermesine rağmen Champions’a katılma hakkı elde edemeyen takımlar için son bir şans sunuluyor. Champions’da; Masters Berlin Şampiyonu Gambit ve puan sıralamasında onu takip eden Acend ve Fnatic’e ek olarak, bu takımların hemen gerisinde kalan en iyi yedi takım LCQ’ya katılmaya hak kazandı. Son bileti ise MENA bölgesini temsil etmek üzere Strike Arabia turnuvasının galibi kaptı.

LCQ’da mücadele edecek takımlar puan sıralamasına göre; G2 Esports, Team Liquid, SuperMassive Blaze, Oxygen Esports, Futbolist, Guild Esports, One Breath Gaming (eski: forZe) ve Strike Arabia Şampiyonu Anubis Gaming oldu.

VCT puanı ya da ödül havuzunun bulunmadığı LCQ’da takımlar, VCT’nin zirvesi olan Champions’da organizasyonlarını temsil edebilmek için, kalan son bileti ceplerine koymaya çalışacaklar. Galip gelen takım ise, Gambit, Acend ve Fnatic ile beraber VALORANT Champions’da bugüne kadarki en büyük ödül havuzu için mücadele edecek.

Last Chance Qualifier, 10-17 Ekim tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek ve 8 takım ikili eleme sisteminde, 3 haritalık maç formatında oynayacak. Büyük Final karşılaşması ise 5 haritalık maç formatında oynanıyor olacak.

 Tarih                                       Yayın Başlangıcı                      Aşama

10 Ekim                                     17.00                                         Üst Eşleşmeler 1. Tur 

11 Ekim                                     17.00                                         Üst Eşleşmeler 1. Tur

12 Ekim                                     17.00                                         Alt Eşleşmeler 1. Tur

13 Ekim                                     17.00                                         Üst Eşleşmeler 2. Tur

15 Ekim                                     17.00                                         Alt Eşleşmeler 2. Tur

16 Ekim                                     15.00                                         Üst Eşleşmeler Finali & Alt Eşleşmeler Yarı Finaller & 3.’lük Maçı

17 Ekim                                     17.00                                         Büyük Final