Uygun fiyatlı Google telefonun gelişi beklenenden erken mi olacak?

Son bilgilere göre, önümüzdeki 2 hafta içerisinde Google’ın yeni fiyat performans odaklı Pixel 7A modeli mağazalara ulaşmış olacak.

Fiyat performans odaklı yapıları ile Google’ın Pixel A serisi telefonları öne çıkıyor. 2019 yılında ilk defa Pixel 3A modelini piyasaya süren şirket, bu serisini sonraki yıllarda da devam ettirdi. Şimdi ise teknoloji devi Pixel 7A modelini gözler önüne sermeye çalışıyor.

Google Pixel 7a, yakın zamanda yüzünü gösterecek

Şu ana kadar Google ne yazık ki Pixel A serisi telefonlar için belirli bir tanıtım takvimine sahip değildi. 2019 yılının Mayıs ayında Pixel 3A modelini tanıtan şirket, 4A ve 5A modellerini ise takip eden yılların Ağustos ayında piyasaya sundu. Şirket Pixel 6a modelinin tanıtımı için ise geçtiğimiz yılın Temmuz ayını tercih etti.

Bu durumda Google Pixel 7A için net bir tanıtım tarihi vermek oldukça zor. Fakat Pixel 7A’nın tanıtım tarihi için oldukça önemli bir iddiada bulunan Twitter’da SnoopTech adıyla bilinen güvenilir bir uzmana göre, önümüzdeki 2 hafta içerisinde Google’ın yeni fiyat performans odaklı telefonu mağazalara ulaşacak. Bundan kısa süre sonra ise yeni telefonun satışa sunulması düşünülüyor.

Eğer SnoopTech’in kısa süreli öngörüsü doğru çıkarsa, yeni telefon 10 Mayıs’ta düzenlenecek olan Google I/O etkinliğinde gün yüzüne çıkmış olacak. Böylece yeni Pixel 7A modelini beklenenden çok daha önce görme fırsatımız olacak. Daha önce gelen bilgilere göre yeni telefon Haziran ayında tanıtılacaktı.

Öte yandan fiyat performans modelinin renk seçenekleri konusunda da bir iddia daha ileri sürüldü. Gelen bilgilere göre Google Pixel 7A için daha önce konuşulan yeşil renk seçeneği iptal oldu. Buna göre yeni telefon siyah, beyaz ve mavi renklerde olacak.

Ortaya çıkan bu bilgiler doğru ise Mayıs ayı içerisinde yeni Pixel 7A ile tanışmış olacağız.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE