Üst üste üç defa yılın mükemmeliyet ödülü

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan CHOMAR CEO’su Bilgehan Üstündağ, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

Kamuyla yapmış oldukları iş birliklerinin en büyük örneğinin Siber Güvenlik Kümelenmesi üyesi olmaları olduğun dile getiren Bilgehan Üstündağ, “Onun dışında bakanlıklar olsun, üniversiteler olsun, kalkınma ajansları olsun potansiyel müşterilerimiz ve ürün kullanan müşterilerimiz halihazırda var. Bunun dışında TRtest ile uç nokta güvenliği noktasında sertifikasyon kriterlerinin belirlenmesiyle ilgili bir çalışmamız oldu” şeklinde konuştu.

2021 yılında güvenlik konseptini biraz daha yatayda genişlettiklerini belirten Üstündağ, Normalde uç nokta koruma ürünü geliştiriyoruz. Uç nokta koruma ürünümüzü platformlarda artış sergileyecek şekilde genişlettik” dedi.

2022 yılına ilişkin planlarından da bahseden Üstündağ, “2021 yılında başlamış olduğumuz sertifikasyon süreçleri var. Uluslararası sertifikasyona önem veren bir şirketiz. 2022 yılı için de bu sertifikasyon süreçlerini devam ettirip, üst üste üç defa yılın mükemmeliyet ödülünü almayla ilgili çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunun dışında uluslararası fuar ve organizasyonlarda katılımlarımız ve küme içerisindeki firmalarla ikili ilişkilerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu iş birlikleri ortak pazarlama, ürün entegrasyonu, teknik konularda fikir alışverişi gibi yatayda artarak devam eden bir sürecimiz mevcut” ifadelerini kullandı.

VİDEO: 84
BAŞLIK: Üst Üste Üç Defa Yılın Mükemmeliyet Ödülü
KONUŞMACI: Bilgehan Üstündağ – CHOMAR CEO